Facebook Google+ Twitter

Ostatnia prosta przed wyborami

Już niewiele godzin pozostało do zakończenia „prezydenckiej” kampanii wyborczej, kampanii przez wielu i od wielu lat wyczekiwanej, kampanii, która miała jednych zmieść ze sceny politycznej, innych zaś, posadowić na dziesięciolecia na władczych stołkach.

Wszystko stanęło „na głowie"


Wszystko po katastrofie Smoleńskiej stanęło „na głowie”; wszystkie plany, zamierzenia
i wszystkie opracowane strategie.

Wyborczy wynik kilka dni wcześniej jeszcze oczywisty, już tak oczywistym nie jest, a przecież rozstrzygnięcie prezydentury, wcale tej batalii nie kończy, a będzie raczej swoistym preludium nadchodzących zmian w naszym kraju.

Warto się zastanowić o co pośrednio, czy może nawet bezpośrednio, trwa walka. Czy jest to, li tylko, wyścig o fotel prezydenta, czy też jego wybór jest wstępem do walki o władzę:
samorządową i parlamentarną.

Wyraźnie widać, że jest to „starcie totalne”, prowadzone wprawdzie w białych rękawiczkach, chociaż widać również wyraźnie, że ręce ugrupowań, biorących w niej udział, już tak białe nie są.

Jaki może być bilans zysków i strat po 20 czerwca, a raczej po 4 lipca 2010? Zakładając, że w drugiej turze zwycięży Komorowski i jego zwycięstwo nad Kaczyńskim wyniesie od 2 do 4 procent, to oznaczać będzie de facto, dużą porażkę Platformy Obywatelskiej i samego Donalda Tuska.

Start J. Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, miał przecież dwa główne cele. Po pierwsze Kaczyński, jako lider partii, swoim startem chciał odbudować siłę Prawa i Sprawiedliwości, gdyż jego wynik wyborczy jako lidera partii, przekłada się całkowicie na notowania tego ugrupowania. Prezydentura to plan dodatkowy - plan bis, który jeśli się spełni, przysporzyć może PiS-owi jedynie sporo kłopotów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobre podsumowanie. 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.