Facebook Google+ Twitter

Ostatnia sesja plenarna PE przed wyborami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 12:01

O godzinie 16.30 rozpocznie się ostatnia przed wyborami sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Najważniejsze tematy to przedłużenie urlopów macierzyńskich, dofinansowanie projektów energetycznych, wzmocnienie praw konsumentów na rynku elektronicznym oraz wspólne europejskie prawo azylowe.

Parlament Europejski zaproponuje dłuższe urlopy macierzyńskie. Zgodnie z propozycją urlop będzie trwał dwadzieścia tygodni i przez pierwsze sześć tygodni będzie płatny w pełnym wymiarze.

Wynagrodzenie za pozostałe tygodnie nie mogłoby być niższe niż 85 procent wynagrodzenia podstawowego. Dyrektywa wprowadza również dwutygodniowy urlop ojcowski.

Parlament zatwierdzi także kwotę czterech miliardów euro przeznaczonych na dofinansowanie projektów energetycznych. Dofinansowaniem objętych zostanie sześć polskich inwestycji: gazo-port w Świnoujściu, gazociąg Norwegia - Dania- Polska, instalacje do wychwytywania dwutlenku w Bełchatowie, połączenie gazociągowe ze Słowacją i wielka siłownia wiatrowa na Bałtyku.

Rozpatrując pakiet projektów dyrektyw telekomunikacyjnych, posłowie nie wyrażą zgody na ograniczanie obywatelom dostępu do internetu bez orzeczenia sądu. Opowiedzą się też za lepszą ochroną prywatności użytkowników internetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.