Facebook Google+ Twitter

Ostatnia sobota września w Parku Skaryszewskim

W sobotę 29 września, kiedy przez Warszawę przechodziły demonstracje, w Parku Skaryszewskim odbył się III Piknik Organizacji Pozarządowych. Równolegle na stadionie KS Drukarz kończyła się kampania "Weź serce na spacer".

Marsz nordic walking / Fot. Bogdan CiechomskiNa początku po krótkiej rozgrzewce około godziny dwunastej z stadiony wystartował 250-osobowy marsz nordic walking z chodziarzem Robertem Korzeniowskim na czele. Później na stadionie były prezentowane różne rodzaje aktywności fizycznej: baseball, piłka nożna, łucznictwo, frisbee, samoobrona. Było też Warszawskie Towarzystwo Cyklistów, które zaprezentowało swoja historię, dokonania i historyczne rowery, na których można było spróbować pojeździć.

Pokaz walk sumo / Fot. Bogdan CiechomskiW muszli koncertowej KS Niedźwiadek przeprowadził pokaz ćwiczeń zapaśniczych i sumo, później wystąpili dziecięcy zespół Gwiazdeczka i chór Retro Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Muzyczny Teatr Paradox wystawił fragmenty spektakli Karczma Chagala i Chicago przeplatane piosenkami z innych musicali. W przerwie odbył się konkurs wiedzy o sporcie (w którym autor zajął n-te miejsce i dostał książkę) i koncert zespołu Sparks N’ Fuel, który zaskoczył własną interpretację Upiornego Twista z Kabaretu Starszych Panów wraz z chorografią przebranych za wampiry aktorów z Paradoxu.

Stoisko Teatru Paradox / Fot. Bogdan CiechomskiPrzez ten cały czas w pobliskiej alejce wystawiały się organizacje pozarządowe w tym: Stowarzyszenie Wspólna Droga, Stowarzyszenie Saska Kępa, Stowarzyszenie ATD Czwarty Świat, Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Złota Kaczka, Komuna Warszawa, Studio Teatralne Koło, Muzyczny Teatr Paradox czy Szczep ZHP 160 WDHiGZ. Wystawcy proponowali udział w loterii, warsztatach, nauce pierwszej pomocy. Został przeprowadzony pokaz działania w sytuacji wypadku samochodowego i pokaz tresury psów.

Imprezy zakończyły się około godziny 18 występem zespołu a capella NotaBene.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.