Facebook Google+ Twitter

Ostatnia szansa dla Kiszczaka

Po raz kolejny przesunięto rozprawę Czesława Kiszczaka. Powodem jest zły stan zdrowia byłego szefa MSW. Badania lekarskie mogą potrwać nawet trzy miesiące.

Kiszczak jest oskarżony przez katowicką prokuraturę o to, że 13 grudnia 1981 roku przekazał dowódcom MO uprawnienia do wydania rozkazu użycia ostrej amunicji w stosunku do protestujących po wprowadzeniu stanu wojennego. W skutek tego, 5 kompanii ZOMO, 2 kompanie ORMO i kompania NOMO miały prawo strzelać do protestujących w kopalniach „Manifest Lipcowy” i „Wujek” w dniach 15 i 16 grudnia.

W pacyfikacji zginęło 9 górników: Jan Stawisiński, Joachim Gnida, Józef Czekalski, Krzysztof Giza, Ryszard Gzik, Bogusław Kopczak, Andrzej Pełka, Zbigniew Wilk, Zenon Zając, a 21 zostało rannych.

Obecnie, 86-letni Kiszczak nie jest wstanie przebywać więcej niż 2 godziny na sali sądowej. Na wniosek obrony, termin rozprawy przesunięto na 25 czerwca, by przeprowadzić kompleksowe badania oskarżonego.

Stan oskarżonego jest coraz poważniejszy. Od 20 lat systematycznie pogarsza się słuch i narastają problemy neurologiczne. Prawdopodobna diagnoza to choroba Alzheimera. W takim wypadku sprawa zostanie najprawdopodobniej umorzona z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego.

Czy lekarze uchronią Kiszczaka? - Niezależna.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tatar
  • Tatar
  • 11.03.2012 19:08

Pinoczet przynajmniej ze swego kraju uczynił potęgę gospodarczą, a ten zbrodniarz tylko w nędzę ten kraj pchał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 11.03.2012 15:11

a rzeznik z ameryki !! pinochet zabił tysiące ludzi a jak go w londynie zaaresztowali to PIS owcy manifestowali jedność z morderca z chile zeby go wypuścić ... to rzeczywiście mają moralność...

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 11.03.2012 14:16

Rzeźnik.Pysk mu krwią ocieka a cackają się z nim jak z jajkiem.Polacy powinni go tak potraktować jak Zydzi zbrodniarzy wojennych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.