Facebook Google+ Twitter

Ostatnia, tego lata, naukowa niedziela w Warszawie

W ramach akcji "Lato w mieście" Centrum Nauki Kopernik przygotowało interaktywną wystawę w Pałacu Młodzieży (pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, wejście od. ul. Świętokrzyskiej; wejście bezpłatne). Do dzisiaj odwiedziło ją ponad 15 tys. osób.

Zajęcia z ciekłym azotem... / Fot. Liliana KoseckaOd 7 do 29 (dzisiaj) lipca mieszkańcy Warszawy oraz turyści mogli przeprowadzać doświadczenia. Pokazy wymyślili i opracowali animatorzy Centrum Nauki Kopernik. Niektóre z nich są bardzo skomplikowane i trudne, inne można samodzielnie powtórzyć w domu. Dziś do godz. 17 można eksperymentować.

Zobacz galerię zdjęć z tej wystawy

To jedyna chyba wystawa w Polsce, na której brakuje napisów "nie dotykaj". Prowadzący zachęcają, by skontrolować każde z 25 interaktywnych stanowisk z doświadczeniami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, matematyki i chętnie tłumaczą to czego się nie rozumie, choć przy każdym stanowisku jest nie tylko instrukcja obsługi, ale i podstawowa informacja o zjawisku, które badamy.

Zwiedzający mogą dowiedzieć się jaki mają refleks, sprawdzić czy nadążą za biciem serca, wziąć udział w wyścigu walców, skontrolować swoje umiejętności w rozplątywaniu trudnych połączeń metalowych czy przejść drogą mając na nosie "oszukańcze" okulary... Animatorzy wystawy zapraszają na przeróżne eksperymenty z azotem, do tworzenia poduszkowców czy skontrolowania jak powstają pioruny.

Wystawa rusza w trasę po Polsce, bowiem każda chętna instytucja (szkoły, domy kultury) może zaprosić ją do siebie. Warszawiacy interaktywne doświadczenia będą mieli na stałe pod koniec 2008 r., gdy Centrum zakończy budowę swojego ośrodka nad Wisłą.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej: http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/cne/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=201&kat=1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za plusik:-)

Szczerze mówiąc nie wiem..., ale dobrze jest zaglądać na stronę Centrum - tam zawsze podają aktualne miejsca pobytu - i polecam pobyt jeśli Ci się uda.
Przyznaję, że czasami miałam wrażenie, że to dorośli bawili się w sali naukowej najlepiej :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w Gdańsku będzie? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.