Facebook Google+ Twitter

Ostatnia walka Ryszarda Kalisza

Znamy już wyniki warszawskiego referendum i wiele osób, w tym i prezydencki doradca Tomasz Nałęcz twierdzi, że największym przegranym jest PiS, który powinien pluć sobie w brodę. Lecz przecież są też inni, troszkę tylko mniejsi przegrani.

 / Fot. Źródło: newspix.p
Profesor Tomasz Nałęcz twierdzi też, że Piotr Guział „został wykorzystany przez partie”. Czy to się komuś podoba, czy też nie, takie partie i stowarzyszenia jak PiS, Twój Ruch, Dom Wszystkich Polska, Europa Plus i inne, przegrały razem z burmistrzem Ursynowa Piotrem Guziałem. Ci przegrani jak Janusz Palikot, Ryszard Kalisz, Marek Siwiec i inni, próbują teraz przegraną w referendum zapisać tylko na konto PiS, uzasadniając to wykorzystaniem litery „W”. Czy uda im się przerzucić wszystko na PiS? Czy to nie Piotr Guzioł a Ryszard Kalisz, jest tym największym przegranym?

Ryszard Kalisz wyrzucony z SLD, obecnie szef stworzonego przez siebie Stowarzyszenia „Dom Wszystkich Polska” zawarł strategiczny sojusz z Piotrem Guziałem. Strategia Kalisza była prosta, gdyż to on i jego „DWP” poparły ideę Piotra Guziała, w zamian on miał poprzeć ich wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy. Rzeczą oczywistą jest, że tym naturalnym i wspólnym kandydatem miał być Ryszard Kalisz. Niestety piękna idea Piotra Guziała okazała się tylko taką natrętną myślą zaprzątającą nam przez tyle dni nasze umysły, czyli taka niespełniona idea fix. Platon miał rację określając ideę jako „niematerialny byt, który nie jest nam bezpośrednio dany”. W tym wypadku obietnica materialnego istnienia w polityce nie została bezpośrednio dana odsuwa się od Ryszarda Kalisza, Janusza Palikota, Piotra Guziała i tych co ich po cichu podpierali.
Ryszard Kalisz tak pewny był odwołania HG-W, że na ostatniej prostej krzyczał; "Premier musi zwołać przedterminowe wybory, a jeśli nie, czeka go TS". A co Kalisz robił na prostej? Kombinował jak postawić premiera przed TS? Finiszował! Po co finiszował? Bo dla niego była to jedna z ostatnich już szans, na jakiś sukces i istnienie w polityce.

DWP na razie nie ma nawet fundamentów. Plus jakoś nie chce się przylepić do partii europejskiego Siwca. Palikot wykonał nowy Ruch i nazwą Twój, chce odsunąć od siebie ewentualną porażkę. Adam Hofman uzasadniając referendalną porażkę PiS, mówi; „gdyby lewica zrobiła swoje, to referendum w Warszawie byłoby ważne”. O jakiej lewicy myślał Hofman? Na pewno nie mógł myśleć o lewicy skupionej wokół SLD, lecz o tej zbieraninie niby nowej lewicy, jak Twój Ruch, Europa Plus, Dom Wszystkich Polska, którzy niby popierali ideę tego referendum, lecz jakoś nie mieli odwagi zdecydowanie przyłączyć się do mobilizacji swoich członków. Kalisz zapatrzony w sondaże popularności i marzący o fotelu prezydenta Warszawy, pytany czy wystartuje w wyborach migał się od odpowiedzi. Gdyby Kalisz którego popularność w Warszawie wyceniana jest na ponad 50 procent, zdecydowanie zachęcił swój elektorat, to mógłby sam wygrać to referendum. Czy to poparcie dla Kalisza przy urnie wyborczej nie okazało się fikcją?

Kalisz widząc sondaże, liczył że HG-W zostanie jednak odwołana, i zmuszając premiera do ogłoszenia wcześniejszych wyborów na szansę w drugiej turze pokonać HG-W. Pani premier (różnymi sztuczkami) jednak się obroniła i marzenia Kalisza pozostały tylko marzeniami. Ryszard Kalisz został więc sam, bo po wyrzuceniu z SLD, właściwie nie posiada już żadnego zaplecza politycznego. DWP dopiero się buduje, i znając polskie tempo budowlane, domku przed wyborami europejskimi raczej nie będzie, a trudno wygrać wybory bez zaplecza. HG-W ma rok na dokończenie rozpoczętych inwestycji, a po ich zakończeniu i poprawieniu swojego wizerunku, będzie już miała znacznie większe szanse od Kalisza.

Jedynym widocznym w ostatnim okresie sukcesem jest urodzeniu mu się syna. Syn już mówi oczami, więc Ryszard Kalisz nie zostanie tak całkiem sam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli ten "siusiak" Hofmana by rozmiarami przypominał silikonową "rzeźbę" Palikota, to tak. Lecz jak wyciągnąłby jakąś małą dżdżownicę to dopiero klapa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.