Facebook Google+ Twitter

Ostatnia walka Tomoya Miyashity. Zawodnik przegrał z białaczką

Jeden z weteranów japońskiej sceny MMA - Tomoya Miyashita, przegrał swą najważniejszą walkę w życiu. 31 grudnia 2011 po długiej chorobie, zmarł na nowotwór krwi.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Znicz.jpg&filetimestamp=20100412112316 / Fot. Wikimedia CommonsTo była jedna z najdłuższych i najbardziej zaciętych walk, którą mogli podziwiać wszyscy miłośnicy sztuk walki na całym świecie. 30-letni weteran japońskiego MMA, Tomoya Miyashita, z nowotworem krwi zmagał się już od dawna. Jednak mimo olbrzymiej woli walki, 31 grudnia 2011 roku - dokładnie w Sylwestra - przegrał ostatecznie z chorobą.

Tomoya Miyashita był jednym z najbardziej doświadczonych zawodników mieszanych sztuk walki w Japonii. Stoczył łącznie 33 walki, z których 17 razy wychodził zwycięsko (7 zremisował, a 9 przegrał).

W swych walkach niejednokrotnie udowodnił, iż nie bez przyczyny widziano w nim jeden z filarów japońskiej sceny MMA w kategorii koguciej. Zwyciężał wielokrotnie pod "banderą" takich federacji jak ZST oraz DEEP. Najbardziej prestiżowym osiągnięciem Japończyka było jednak zwycięstwo w turnieju Dream.
Japoński wojownik na konferencji przed walką ze znanym w Polsce Keisuke Fujiwarą. Miyashita, po trzech rundach "morderczej" rywalizacji, wygrał tamten pojedynek decyzją sędziów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.