Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25813 miejsce

Ostatnie dni bazaru na Stadionie Dziesięciolecia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-27 12:59

Na błoniach Stadionu Dziesięciolecia kupcy mogą sprzedawać tylko do końca tygodnia. Handlowcy próbowali przedłużyć swój pobyt o kolejny miesiąc, ale bezskutecznie.

Handel na Stadionie Dziesięciolecia. www.wikipedia.org / Fot. mastiWiceprezydent miasta, Andrzej Jakubiak obiecał pomóc handlowcom w organizacji spotkania z właścicielem gruntu, na którym znajduje sie bazar - Centralnym Ośrodkiem Sportu. - Nie zwodzę kupców, mówię prawdę. Grunt nie jest miejski i nie do nas należy decyzja o ewentualnym przedłużeniu dzierżawy terenu pod targowiskiem. Ale zobowiązałem się pośredniczyć w rozmowach między kupcami a COS-em - mówi wiceprezydent. Dodaje również, że urzędnicy mimo wszystko poszli na ustępstwa, ponieważ kupcy mieli być na stadionie do połowy ubiegłego roku - podaje Życie Warszawy

Według umowy Kupca Warszawskiego z COS-em, handel na stadionowych błoniach powinien skończyć się z dniem 31 lipca. Do 16 sierpnia teren ma być uprzątnięty i wydany. Kupcy jednak wciąż walczą. Chcą przedłużyć swój pobyt na stadionie o kolejny miesiąc. Z tego względu zebrali już ponad 900 podpisów. Tłumaczą to tym, że mają jeszcze letni towar, który wyprzedaje się w sierpniu. Kupcom obiecywano również płynne przejście ze stadionu na ul. Marywilską, a tam hale będą otwarte od września.

Wicedyrektor COS, Wiesław Sikorski tłumaczy, że nikt z władz Kupca Warszawskiego nie wystepował o przedłużenie umowy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i nie może negocjować z kupcami zmiany terminu przeniesienia.

Władze Kupca Warszawskiego tłumaczą, że zrobiły wszystko, by zmienić termin przeprowadzki. - I tak wynegocjowaliśmy półtora miesiąca, mieliśmy wydać już teren w czerwcu - mówi Cezary Bunkiewicz z KW. Dodaje również, że kupcy mogą już teraz składować bezpłatnie towar na bazarze przy ul. Marywilskiej, mimo tego, że ruszy on dopiero we wrześniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypad! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.