Facebook Google+ Twitter

Ostatnie dni głosowania na najlepsze książki na lato!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-29 19:00

Kryminał? Powieść sensacyjna? A może książka o miłości? Jaką książkę najlepiej zabrać ze sobą na plażę, a jaką spakować do plecaka by delektować się lekturą na górskich szczytach?

Konkurs „Najlepsza książka na lato” jest niczym drogowskaz, który wskaże drogę do… dobrej literatury. Trwają ostatnie dni głosowania. To ostatnia szansa, by powalczyć o czytnik eClicto.pl, oddając głos na książki biorące udział w plebiscycie i zachęcając przyjaciół do zagłosowania.

Do walki o tytuł tej najlepszej pod letnim słońcem stanęło 60 gorących tytułów w różnych kategoriach. Poznaliśmy już listę tytułów, które otrzymały nominacje i prawo do dalszej walki o laur zwycięstwa.

Na stronie internetowej konkursu i plebiscytu – www.ksiazkanalato.pl – zapoznamy się z nominowanymi książkami i możemy oddać głos na te spośród nich, które będą nam towarzyszyły podczas wakacyjnego wypoczynku – niezależnie od tego, gdzie zażywać będziemy relaksu.

– Swoje typy wskazywać będzie zarówno profesjonalne jury, jak i Internauci, na których dodatkowo czekają atrakcyjne nagrody. Książkowe, oczywiście – dodaje Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl – Nagrodą dla osoby, która najbardziej aktywnie zachęcać będzie przyjaciół do głosowania, jest natomiast czytnik e-booków, ufundowany przez księgarnię eClicto.pl

Co kto lubi, czyli kategorie konkursowe


Historie mroczne i pełne krwi, morderstw, podejrzanych i tych, którzy walczą o sprawiedliwość, czyli kryminał, sensacja, thriller. Układanki z życia, czyli powieści obyczajowe, romanse, rady i wskazówki na każdy tematy, czyli poradniki, podróże dalekie i bliskie (ale zawsze literackie). Prawdziwe perły literatury, czyli perły z lamusa, literatura piękna, książki dla młodzieży i dzieci, fantastyka, a także przepis na szczęście – kropelka optymizmu i pozycje dla rodziców. Pomiędzy zgłoszonymi tytułami w tych kategoriach trwa zacięta walka.

Poznajmy nominowane pozycje:


Powieści obyczajowe, romanse
„Historie filmowe” Carole Mortimer (Wydawnictwo: Mira) – nominacja jury oraz internautów,
„Misja na czterech łapach. Powieść dla ludzi” W. Bruce Cameron (Wydawnictwo: Illuminatio) – nominacja jury oraz internautów,
„Dworek pod lipami” Anna Szepielak (Wydawnictwo: Nasza Księgarnia) – nominacja jury oraz internautów,
„Droga do Różan” Bogna Ziembicka (Wydawnictwo: Otwarte) – nominacja jury oraz internautów,
„Sukienka z mgieł” Joanna M. Chmielewska (Wydawnictwo: MG) – nominacja internautów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.