Facebook Google+ Twitter

Ostatnie dni głosowania w konkursie "Najlepsza książka katolicka"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-27 09:09

Jak wśród wielu dostępnych na rynku pozycji o tematyce religijnej, wybrać te, które pozwolą nam doświadczać cudu życia?

W poszukiwaniu odpowiedzi warto sięgnąć po listę pozycji wydawniczych, które otrzymały nominację do tytułu "Najlepszej książki katolickiej".
"Nic naprawdę cennego nie bierze się z ambicji, czy też z samego poczucia obowiązku. To, co cenne, rodzi się z miłości i poświęcenia dla innych ludzi i dla sfery ducha obiektywnego" - mówił Albert Einstein. W czasach powszechnego konsumpcjonizmu tylko dobra lektura i refleksja nad tekstem mogą pomóc nam w odkryciu tego, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Spośród ponad 30 pozycji, które biorą udział w konkursie "Najlepsza książka katolicka" - edycja 2012, jurorzy oraz internauci wytypowali te, które przechodzą do drugiego etapu zmagań.
Na stronie internetowej www.ksiazkakatolicka.pl. można zapoznać się ze wszystkimi nominowanymi tytułami, a także głosować na te pozycje, które uważamy za najbardziej wartościowe. – Na czytelników, którzy zagłosują czekają atrakcyjne nagrody książkowe – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl. – Warto się pospieszyć, bo na głosy czekamy tylko do 29 marca 2012! Najlepsze książki w danej kategorii wskazywać będzie także jury, złożone z krytyków literackich i ludzi powiązanych ze światem książek.

Kategorie konkursowe

„Najlepsza książka katolicka” to zmagania książek w kilku kategoriach konkursowych: Ścieżkami Ewangelii (czyli odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wiary i jej świadectw); literatura (pozostająca w granicach wiary i wyborów właściwej drogi); duchowość, modlitwa (opowieści i refleksje na co dzień i od święta), dla najmłodszych (by już na początku drogi życia wybrać tę właściwą), biografie, historia (opowieści o świętych i ludziach pozostających blisko Boga).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.