Facebook Google+ Twitter

Ostatnie dni VI Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego

Przed nami drugi weekend Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego, a zarazem ostatnia szansa, by jeszcze przez chwilę poczuć smak wakacji i nad Zalewem Zegrzyńskim "nabrać wiatru w żagle".

Plakat reklamowy Wielkiego Pikniku / Fot. Organizatorzy WTŻZorganizowany, już po raz kolejny, WTŻ nazywany jest największą imprezą wodniacką na polskim śródlądziu. Swoją formułą nawiązuje do tradycyjnych europejskich tygodni żeglarskich* i gromadzi w jednym miejscu żeglarzy, motorowodniaków, płetwonurków, wędkarzy i ratowników wodnych. Podczas tygodniowej imprezy, na odwiedzających czekają regaty, wystawy, kiermasze i festyny. Interesujące wydarzenia znajdą dla siebie wszyscy, niezależnie od wieku i stopnia posiadanej wiedzy.

Tegoroczny WTŻ rozpoczął się w sobotę 6 września regatami eliminacyjnymi, w których ścigały się jachty klasy Omega i kabinowe. Do niedzieli włącznie trwały też dni otwarte małych jachtów.
Już jutro (12 września) odbędą się w Nieporęcie eliminacje do finału Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, oraz wieczór żeglarski dla jego uczestników.

Liny, linki i sznurki. Żeglarzom, żadna z nich nie jest obca. / Fot. Anna KorzonSobota i niedziela upłyną pod znakiem Wielkiego Pikniku, podczas którego odbędą się festyny żeglarskie "Jacht dla Ciebie" ("Port Pilawa"), liczne gry i zabawy "dla dużych i małych", pokazy ratownicze, prezentacje jachtów i kiermasze osprzętu żeglarskiego. Na wielbicieli rywalizacji czekają zaś regaty w nieporęckim porcie:
- Polish Match Tour,
- regaty jachtów 505,
- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optymist,
- Nivea Błękitne Żagle,
- Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezesa WTW,
oraz
- Puchar "Żagli" (miesięcznika współorganizującego Warszawski Tydzień Żeglarski).

Wszelkie niezbędne informacje, dotyczące programu i dojazdu na teren WTŻ, można znaleźć na stronie internetowej Żagle.com.pl.
__________
* Największe tygodnie żeglarskie, to aktualnie Kieler Woche (Niemcy) i Semaine Olympic Francaise (Francja).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.