Facebook Google+ Twitter

Ostatnie dni wystawy w NBP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-05 15:53

Jeszcze tylko kilka dni można zwiedzać wystawę poświęconą Władysławowi Grabskiemu oraz jego działalności ekonomicznej, politycznej i społecznej.

Postać prof. Władysława Grabskiego - premiera polskiego rządu i twórcy reformy walutowej w 1924 r., a także losy polskiego pieniądza, krajobraz życia społecznego, politycznego i ekonomicznego sprzed 90. lat, można zobaczyć na archiwalnych zdjęciach, dokumentach oraz aplikacjach multimedialnych.

Po raz pierwszy publicznie – i w takiej ilości – prezentowane są również prywatne przedmioty należące do Władysława Grabskiego. Jego binokle, eleganckie pióro, zbiór nut ulubionych utworów i odznaczenia, pozwalają lepiej zrozumieć klimat epoki i poznać niedostępne wcześniej szczegóły z życia tej wybitnej postaci.

Jak 90 lat temu wyglądał polski złoty? Czyje wizerunki znalazły się banknotach? Dlaczego musiało dojść do słynnej reformy walutowej? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na wystawie zorganizowanej przez NBP.

Ekspozycję można zwiedzać bezpłatnie od poniedziałku do piątku między 9:00 a 19:00, w holu głównym Oddziału Okręgowego NBP przy Placu Powstańców Warszawy 4 w Warszawie.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.