Facebook Google+ Twitter

Ostatnie królestwo Bernarda Cornwella już w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-20 16:03

Już od 6 października 2010 w księgarniach czeka na Państwa pierwsza część z serii wikińskiej znakomitego pisarza Bernarda Cornwella.

Ostatnie królestwo / Fot. IW EricaWyspy brytyjskie, dziewiąty wiek, czas wewnętrznych niepokojów, głodu i bezpardonowej walki o władzę. Czas największego najazdu Wikingów w historii.

Syn jednego z angielskich wielmożów, Uther, zostaje porwany w wieku 10 lat. Jako jedyny ocalały z pogromu całego rodu dorasta wśród szczęku mieczy, pod czułą opieką śmiertelnych wrogów.

Choć nauczył się żyć w zgodzie z zasadami Wikingów, w głębi duszy pozostaje synem Brytanii.

Na jego oczach upadają kolejne królestwa, dokonują się zdrady, przewroty i krwawe rzezie… Pewnego dnia będzie musiał podjąć decyzję, kim jest i któremu panu będzie służył.

Los zwiąże go z Alfredem, władcą ostatniego opierającego się Wikingom królestwa, i da sposobność, by stawił czoła legendarnym wikińskim wojom, przed którymi drży cała średniowieczna Europa. Spętany więzami honoru, lojalności i miłości, Uther stanie się tym, od którego zależeć będą losy całej Brytanii.

Cornwell zanurza czytelnika w okrutnym świecie Ragnara, Ubby i innych legendarnych wikińskich wojów, przed którymi drży cała Europa.

Kolejnym tomem w cyklu jest Zwiastun burzy.

Cykl: Wojny Wikingów, Wymiary: 140 x 205 mm, Liczba stron: 544, Okładka: Miękka ze skrzydełkami Wydanie: Pierwsze, Data wydania: 6 10 2010, Wydawca: Instytut Wydawniczy ERICA, Przekład: Amanda Bełdowska.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydania książki.

Bernard Cornwell

Angielski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych, mieszkający na stałe w USA.

W jego dorobku znajduje się rozmaite tytuły, ale największą sławę przyniosły Cornwellowi TRYLOGIA ARTURIAŃSKA (Zimowy monarcha, Nieprzyjaciel boga, Excalibur) osadzony w czasach wojen napoleońskich cykl o przygodach Richarda Sharpe’a. Licząca sobie ponad dwadzieścia części seria została sfilmowana przez BBC, w postać Sharpe’a wcielił się znany aktor, odtwórca roli Boromira we Władcy Pierścieni, Sean Bean.

Ceniony za umiejętność zgrabnego łączenia rzetelnej, popartej studiami, wiedzy oraz literackiej fikcji, Cornwell jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych anglosaskich autorów powieści historycznych.

W dowód uznania dla jego twórczości, królowa Elżbieta II odznaczyła pisarza Orderem Imperium Brytyjskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fabiński Piotr
  • Fabiński Piotr
  • 21.02.2011 23:31

Książka dla każdego, którego interesuje choć trochę historia... Myślałem, że z powieści histortycznych przygody Arna Magnussona na długo będą u mnie na pierwszej pozycji. Tak by było, gdybym nie trafił na powieść Cornwella "Ostatnie królestwo". I tom jest wprowadzeniem i przystosowaniem Uthreda do życia wojownika, toteż nie wszystkich do końca zainteresuje. Kolejne tomy, których niestety nie czytałem napewno wciągną każdego czytelnika... Gorąco polecam tą pozycję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.