Facebook Google+ Twitter

"Ostatnie miejsce" Laury Lippman

Co łączy pięć niewyjaśnionych morderstw, których dokonano w przeciągu pięciu lat? Z pozoru nic. Ale czy na pewno?

Okładka / Fot. Wydawnictwo Amber"Ostatnie miejsce" to zaskakująca powieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w Boltimore. Tess Monaghan, prywatny detektyw, na zlecenie fundacji zajmującej się przemocą w rodzinie i za namową przyjaciółki Whitney Talbot, przyjmuje nietypowe zlecenie. Jej zadaniem jest sprawdzić, czy policja dopełniła swoich obowiązków podczas badania pięciu niewyjaśnionych spraw o morderstwo, które zostały uznane za zamknięte. Spraw z pozoru nic nie łączy i wydają się one niezwykle proste. Sytuacja się komplikuje, kiedy okazuje się, że jedna z ofiar żyje i ma się dobrze.

Tess dociera do krewnych ofiar, lecz nie są oni skorzy do rozmowy o wydarzeniach z przeszłości. Dzięki jej determinacji zdobyte informacje pozwalają połączyć niektóre fakty w całość. Wkrótce okazuje się, że Tess musi zmierzyć się nie tylko z zagadką kryminalną, lecz również z dramatycznymi wydarzeniami ze swojej przeszłości. Na dodatek do prywatnego śledztwa dołącza Carl Dewitt, niezwykle zaangażowany w jedną ze spraw. Jego obsesją staje się rozwiązanie zagadki zabójstwa Lucy Fancher, która została bestialsko zamordowana.

Książka posiada nietuzinkowy początek i zaskakujące zakończenie. Jest wciągająca i czyta się ją lekko. Ponadto znajdziemy w niej nietypową akcję. Wszystko jakby zostało odpowiednio uporządkowane i toczy się swoim rytmem. Chwilami wydawało mi się, że czegoś brakuje, jakiegoś nagłego uderzenia, napięcia. Przez co powieść ta różni się od typowego kryminału. Pojawiają się w niej ironiczne i wręcz sarkastyczne dialogi oraz czarny humor. Jest to pozycja godna polecenia miłośnikom kryminału.

Warto wspomnieć, że Laura Lippman jest uważana za jedną z najlepszych autorek powieści kryminalnych. Za swoje powieści otrzymała liczne nagrody, m. in. Quills Book Award 2007, Edgar Award (nagroda imienia Edgara Allana Poe) i Agatha Award (nagroda imienia Agathy Christie).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Wkrótce się "Przybysz" pojawi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też wciągnął cykl Hilary Norman. I czekam na pojawienie się "Przybysza" w Warszawie. ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, ponieważ są nawiązania do pierwszej części z cyklu :) Mnie jedyny cykl, jaki wciągnął to kolejne serie Hilary Norman :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też przeczytałam, bardzo mi się spodobała. :) Choć najpierw powinno się przeczytać "Wzgórze Rzeźnika" - I książkę z cyklu. Ale tego dowiedziałam się dopiero po fakcie. ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

To cieszę się, że się spodobała ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam :) książka jest świetna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obowiązkowo ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak polecasz, to trzeba przeczytać. ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja mnie zaciekawiła a zapowiedź ironii i czarnego humoru to coś co mnie od razu rusza czyli tak jak u Kubusia Puchatka miód;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.