Facebook Google+ Twitter

Ostatnie podrygi karnawału w konkursowej rywalizacji

Jak co roku na koniec karnawału w warszawskim Klubie Studenckim Stodoła odbywa się “Konkurs Rock’n’Rolla im. Billa Haleya”. Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w 1981 roku. Jego pomysłodawcami byli członkowie Klubu Stodoła.

Taniec czas zacząć. Fot. Agnieszka Wieczorkowska19 lutego w Stodole odbył się “Konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a". Temu wydarzeniu zawsze towarzyszą niezwykłe emocje. Zasady są proste. Tańczyć prawdziwego rock’n’rolla przez 60 minut i nie dać się konkurencji. Wygrywa tylko jedna para.

Główną atrakcję wieczoru poprzedziły pokazy taneczne zespołów z Chełma i Błonia, a także niesamowite widowisko samby, które przeniosło publiczność na kilka minut do Rio.


Uczestnicy konkursu w akcji. Fot. Agnieszka WieczorkowskaPo kilkunastominutowym wstępie Zwycięzcy rywalizacji. Fot. Agnieszka Wieczorkowskazapowiedziano pierwszą konkursową parę i rock’n’rolla czas było zacząć. Od początku wszystkie pary starały się robić jak najlepsze wrażenie na jurorach. Jednakże z biegiem czasu na parkiecie się przerzedzało. Jury odrzucało po kolei pary aż do 50. minuty konkursu, kiedy to na parkiecie zostali najlepsi. Ostatnie trzy pary dawały z siebie wszystko. Po ustaniu muzyki cieszyli się, że wytrwali do końca. Wszyscy prezentowali się doskonale. Nadszedł czas ogłoszenia werdyktu. W tym roku zwycięstwo przypadło parze numer 31 z Tarnowskich Gór. Joanna Malik i Michał Woźnica tańczą ze sobą od 4 lat. Włożyli wiele energii i wysiłku w wygraną.

Jurorka Dorota Wellman. Fot. Agnieszka WieczorkowskaJeden z jurorów - Jarek Jakimowicz. Fot. Agnieszka Wieczorkowska W XXVII edycji Konkursu Rock’n’Rolla im. Billa Haleya w jury zasiedli między innymi: dziennikarka, autorka scenariuszy, producentka programów radiowych i telewizyjnych Dorota Wellman, wokalistka Magda Femme, aktor Jarek Jakimowicz oraz pomysłodawca konkursu Kazimierz Chendyński

Po konkursie na parkiet weszły wszystkie pary i oddały się do dyspozycji fotoreporterów. Po kilkudziesięciu minutach wywiadów radiowych, prasowych oraz sesji zdjęciowych zaczęła się prawdziwa rock’n’rollowa impreza. Tym razem już na luzie i bez żadnego stresu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

witam pozdrawiam i zachęcam do czytania własnych komętarzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.