Facebook Google+ Twitter

Ostatnie promyki wakacji w Jelitkowie

W tym roku nasze polskie lato nas nie rozpieszczało, było kapryśne. Sierpniowe dni starały się to zrekompensować. Wielu z nas wygrzało się w słońcu, pięknie opaliło.

Przyjemnie jest spacerować po plaży. / Fot. Sylwia LegutkoPlaża w Jelitkowie. / Fot. Sylwia LegutkoWakacyjny pobyt nad morzem w Gdańsku-Jelitkowie dla plażowiczów był niezapomnianą przyjemnością. I chociaż jeszcze lato się nie skończyło to dla większości turystów odpoczywających nad morzem jest już wspomnieniem. Szum morza, złocisty piasek, bursztyny, muszelki to niewątpliwie miłe pamiątki zabrane znad morza - utrwalone na zdjęciach i nie tylko.

Na plaży w Jelitkowie, w promieniach sierpniowego słońca, można jeszcze uczestniczyć w zajęciach pierwszego plażowego "Centrum Nauki i Edukacji”. W czterech naukowych namiotach można zostać naukowym Galileuszem lub Archimedesem. Zajęcia będą odbywały się do końca wakacji.

Rzeźby z piasku - jeszcze kilka dni można je podziwiać. / Fot. Sylwia LegutkoRzeźby z piasku. / Fot. Sylwia LegutkoNiewątpliwą plażową atrakcją jest siedemnaście rzeźb, które wykonano z trzech tys. ton specjalnego piasku ze zwiększoną zawartością gliny przywiezionego ze Skowacza. Piaskowe rzeźby tworzyło trzydziestu dwóch rzeźbiarzy z ośmiu krajów. Przedstawiają one m.in.: Ratusz Główny Miasta, Dwór Artusa, Złotą Bramę, czy Kaplicę Królewską, którą wykańczał duet rosyjsko-amerykański. Jak dużą swobodę mieli artyści widać na przykładzie rzeźby Neptuna, który nie jest dosłownie odtworzony. Widać wpływ wrażliwości i ekspresji twórcy. Rzeźby spryskane są ekologicznym żelem, dzięki któremu rzeźby mają przetrwać do końca sierpnia. Warto je zobaczyć, bo są niezwykłe. Za rok z pewnością będą inne.

Przepełnione alejki nadmorskich skwerów i parków jeszcze tętnią życiem, ale już niedługo ludzi zacznie ubywać. Życie wróci do swojego normalnego rytmu. Umówimy się tu nad morzem w Gdańsku-Jelitkowie za rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.