Facebook Google+ Twitter

Ostatnie przygotowania do koncertów "Impresji Artystycznych 2011"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Trwają "Impresję Artystyczne". Młodzież niepełnosprawna wczoraj miała ostatnie próby i warsztaty. Już jutro spotkamy się w przepięknej scenerii Parku Zdrojowego aby oklaskiwać i kibicować młodym artystom.

Ostatnie podpowiedzi / Fot. M. WróbelWczorajszy dzień upłynął bardzo miło. Chodź wyczuwa już się podekscytowanie koncertami na dużej scenie, to zgodnie z tradycją obchodzone są wszelkie święta uczestników, członków orkiestry, instruktorów, zarządu fundacji, i ludzi związanych z imprezą.

 / Fot. M. WróbelWczoraj imieniny obchodziły Anie, a że jest ich kilka na "Impresjach", to pojawiło się wiele życzeń i słodkości. Prezydent Fundacji Pro Omnibus, Mirosław Satora również tego dnia obchodził imieniny. Podczas rozśpiewania uczestnicy festiwalu podarowali mu drobne upominki oraz kwiaty, a orkiestra sprezentowała, tak jak innym solenizantom impresyjnym fioletową maskotkę krówkę. Ten gest ze strony orkiestry spotkał się z aplauzem obecnych.

Dalsze warsztaty przebiegały według planu. Organizatorzy oraz instruktorzy przygotowali listy warsztatowe według których odbywały się tegoroczne zajęcia. Ważne jest aby każdy uczestnik miał po tyle samo spotkań z instruktorami oraz orkiestrą.

Występ czworga z pięciorga instruktorów. / Fot. M. WróbelPo przerwie obiadowej na wszystkich czekała kolejna niespodzianka. Oficjalnym powodem spotkania w Sali Gregoriańskiej była próba hymnu fundacji, czyli piosenki "Serce za uśmiech". Gdy wszystko się udało, piosenka została podzielona "na role", refren zabrzmiał pięknie i równo, instruktorzy wzięli do ręki mikrofony i to oni zaprezentowali się wszystkim. Akompaniowało im kilkoro muzyków z orkiestry. Był to prezent dla pana Mirka, prezydenta fundacji, oraz wszystkich uczestników Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresji Artystycznych"

Aż 17 utworów będzie śpiewane w towarzyskie chórków. / Fot. M. WróbelDzisiejszy dzień przewidziany jest na odpoczynek. Pada, więc wszyscy siedzą w swoich i tam odpoczywają i zbierają siły przed serią koncertów. Dzisiaj zabronione jest śpiewanie, ze względu na to że struny głosowe muszą odpocząć. Jutro od rana przewidziano próby na dużej scenie, dobudowanej przed muszlą koncertową. I również te próby warto zobaczyć.

Miejscem kolejnych koncertów będzie duża scena w Parku Zdrojowym. Koncerty konkursowe odbędą się 28 i 29 lipca (czwartek i piątek) o godzinie 19. Zaś w sobotę, 30 lipca, o tej samej godzinie rozpocznie się koncert galowy.

Cykl wszystkich występów zamyka koncert laureatów w amfiteatrze w Toruniu. Odbędzie się on 31 lipca, również o godzinie 19.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Widzę, że znowu Ciechocinek tętni życiem i to jest piękne!! Dobrze, że są jeszcze ludzie, którym chce się coś dla niepełnosprawnych organizować. Jednak i tak takich imprez powinno być więcej!

Artystom życzę powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda ,że to tak daleko nie dam rady wpaść...a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.