Facebook Google+ Twitter

Ostatnie przygotowania do koncertów "Impresji Artystycznych 2011"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Trwają "Impresję Artystyczne". Młodzież niepełnosprawna wczoraj miała ostatnie próby i warsztaty. Już jutro spotkamy się w przepięknej scenerii Parku Zdrojowego aby oklaskiwać i kibicować młodym artystom.

Ostatnie podpowiedzi / Fot. M. WróbelWczorajszy dzień upłynął bardzo miło. Chodź wyczuwa już się podekscytowanie koncertami na dużej scenie, to zgodnie z tradycją obchodzone są wszelkie święta uczestników, członków orkiestry, instruktorów, zarządu fundacji, i ludzi związanych z imprezą.

 / Fot. M. WróbelWczoraj imieniny obchodziły Anie, a że jest ich kilka na "Impresjach", to pojawiło się wiele życzeń i słodkości. Prezydent Fundacji Pro Omnibus, Mirosław Satora również tego dnia obchodził imieniny. Podczas rozśpiewania uczestnicy festiwalu podarowali mu drobne upominki oraz kwiaty, a orkiestra sprezentowała, tak jak innym solenizantom impresyjnym fioletową maskotkę krówkę. Ten gest ze strony orkiestry spotkał się z aplauzem obecnych.

Dalsze warsztaty przebiegały według planu. Organizatorzy oraz instruktorzy przygotowali listy warsztatowe według których odbywały się tegoroczne zajęcia. Ważne jest aby każdy uczestnik miał po tyle samo spotkań z instruktorami oraz orkiestrą.

Występ czworga z pięciorga instruktorów. / Fot. M. WróbelPo przerwie obiadowej na wszystkich czekała kolejna niespodzianka. Oficjalnym powodem spotkania w Sali Gregoriańskiej była próba hymnu fundacji, czyli piosenki "Serce za uśmiech". Gdy wszystko się udało, piosenka została podzielona "na role", refren zabrzmiał pięknie i równo, instruktorzy wzięli do ręki mikrofony i to oni zaprezentowali się wszystkim. Akompaniowało im kilkoro muzyków z orkiestry. Był to prezent dla pana Mirka, prezydenta fundacji, oraz wszystkich uczestników Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresji Artystycznych"

Aż 17 utworów będzie śpiewane w towarzyskie chórków. / Fot. M. WróbelDzisiejszy dzień przewidziany jest na odpoczynek. Pada, więc wszyscy siedzą w swoich i tam odpoczywają i zbierają siły przed serią koncertów. Dzisiaj zabronione jest śpiewanie, ze względu na to że struny głosowe muszą odpocząć. Jutro od rana przewidziano próby na dużej scenie, dobudowanej przed muszlą koncertową. I również te próby warto zobaczyć.

Miejscem kolejnych koncertów będzie duża scena w Parku Zdrojowym. Koncerty konkursowe odbędą się 28 i 29 lipca (czwartek i piątek) o godzinie 19. Zaś w sobotę, 30 lipca, o tej samej godzinie rozpocznie się koncert galowy.

Cykl wszystkich występów zamyka koncert laureatów w amfiteatrze w Toruniu. Odbędzie się on 31 lipca, również o godzinie 19.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Widzę, że znowu Ciechocinek tętni życiem i to jest piękne!! Dobrze, że są jeszcze ludzie, którym chce się coś dla niepełnosprawnych organizować. Jednak i tak takich imprez powinno być więcej!

Artystom życzę powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda ,że to tak daleko nie dam rady wpaść...a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.