Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9831 miejsce

Ostatnie przypadki sepsy w Polsce

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w Polsce media nagłośniły kilka przypadków sepsy. Ostatnimi z nich, są śmierć 16-letniej Oli w warszawskim szpitalu i 57-letniego lekarza w Radomiu. Ale z sepsą zmagało się też innymi wojsko.

W sobotę w warszawskim szpitalu na sepsę zmarła 16-letnia Ola. Jeszcze w piątek czuła się dobrze, dopiero wieczorem pojawiły się dreszcze, wysoka temperatura i torsje. W sobotę rano rodzice zabrali ją na ostry dyżur do szpitala wolskiego, po kilku godzinach przeniesiono ją do szpitala na Lindleya. Mimo podania najnowocześniejszych leków, lekarzom nie udało się jej uratować. Rodzice Oli oskarżają lekarzy o opieszałość, zawiadomili w tej sprawie prokuraturę.

W nocy z soboty na niedzielę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zmarł 57-letni lekarz. W czwartek zgłosił się na oddział ortopedyczny ze zwichniętą nogą. Podczas badań zasłabł. Okazało się, że przyczyną zwichnięcia było poważne osłabienie organizmu. Mimo przeniesienia na oddział intensywnej opieki medycznej i natychmiastowego leczenia pacjent zmarł. W tym samym szpitalu przebywa obecnie 21-latek z objawami sepsy. Jego stan jest ciężki.

Pod koniec października cztery kobiety po porodzie w krakowskim szpitalu MSWiA zachorowały na sepsę. Ich stan był ciężki, dwie z nich musiały przejść kilka operacji. Choroba została wywołana prawdopodobnie przez bakterie paciorkowca znajdujące się w organizmach kobiet. Wszystkie przeszły cesarskie cięcie.
Także w październiku do dwóch przypadków sepsy doszło w Gorzowie Wielkopolskim. Na oddział intensywnej terapii trafiła 52-letnia kobieta i 6-letni chłopiec.

We wrześniu w Zgierzu na sepsę zmarł 30-letni Artur Ostrowski. Lekarze długo nie udzielali mu pomocy, kiedy w końcu zajęli się pacjentem nie byli w stanie uratować jego życia. Sprawą zajęła się prokuratura.

W styczniu tego roku u dwóch żołnierzy z 1. Bazy Lotniczej w Warszawie wykryto sepsę. Obaj zmarli. Kolejnych 41 osób z bazy znalazło się w szpitalu na obserwacji, jednak nie stwierdzono u nich sepsy.
W październiku 2006 na obserwacji znalazło się kilkudziesięciu żołnierzy z jednostki w Toruniu. Wiosną 2006 roku w Gorzowskim szpitalu znaleźli się trzej żołnierze z 61. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Skwierzynie u których stwierdzono sepsę.

Czytaj też:
- 16-letnia Ola zmarła na sepsę w warszawskim szpitalu.
- Kolejna ofiara sepsy, tym razem w szpitalu w Radomiu.
- Sepsa na porodówce w Krakowie.
- Sepsa znów atakuje.
- 30-latek zmarł, bo lekarz kazał mu czekać.
- Dwóch żołnierzy z sepsą w stanie ciężkim, 41 na obserwacji.
- Toruń: 12 żołnierzy w izolatce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kinga
  • kinga
  • 04.10.2010 19:22

szkoda Oli to moja kolezanka i tak zostanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.11.2007 19:07

Piszcie, piszcie o tej chorobie. Co tam, że średnio występuje 200 przypadków na 30 milionów osób, opiszmy wszystkie! Niech ludzie lecą i kupują szczepionki i szczepią się, przeciwko chorobie, której szansa na złapanie to jak trafienie w totka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.