Facebook Google+ Twitter

Ostatnie rozstrzygnięcia 1/8 Ligi Mistrzów. Chelsea - Inter

Wtorek to kolejny emocjonujący wieczór z piłkarską Ligą Mistrzów. Pytanie dnia - Chelsea, czy Inter?

Didier Drogba / Fot. PAPJuż dziś należy przyznać, że rozbicie fazy pucharowej na cztery tygodnie było świetnym posunięciem. Możemy bowiem śledzić losy potentatów z jeszcze większą częstotliwością, wyrabiać własną opinię na temat każdego dwumeczu. Emocji oraz niespodzianek nie brakuje, czy ostatnie spotkania 1/8 dostarczą kolejnych?

Na pierwszy rzut oka nie powinniśmy mieć wątpliwości! Sama wizyta Jose Mourinho w Londynie wywołuje ogromne pokłady napięcia. Faworyt? Gospodarze. Przemawia za nimi atut własnego boiska oraz forma. Mediolańczycy nie notują najlepszej passy - w lidze wygrali zaledwie jedno z pięciu ostatnich spotkań i jednopunktowa strata Milanu nie może dziwić. Piątkowa porażka z Catanią na pewno nie poprawiła nastrojów. Mimo wszelkich przeciwwskazań Inter dysponuje tajną bronią - Mourinho.

Mimo, że "The Special One" nie przeżywa najlepszego momentu w karierze - nie jestem zwolennikiem zarówno stylu gry, jak i samej osoby Portugalczyka - musimy pamiętać, że dzięki kilkuletniej pracy w Londynie zna mocne oraz słabe strony liderów Chelsea. Na najwyższym poziomie, gdzie często o awansie decydują najmniejsze szczegóły, taka wiedza może się okazać atutem na wagę złota. Liga Mistrzów jest nieprzewidywalna i rządzi się swoimi prawami, wywołuje w piłkarzach dodatkowe pokłady energii, dzięki której potrafią wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Z motywatorem w postaci Jose Mourinho, który za wszelką cenę będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony przed byłym pracodawcą, wydaje się to jeszcze łatwiejsze.

Co weźmie górę? Wsparcie publiczności, która napędza maszynę pod przewodnictwem Drogby, a może wyrachowanie taktyczne mającego coś do udowodnienia, nie tylko Abramowiczowi, ale i całej piłkarskiej Europie Mourinho? O tym przekonamy się już dziś wieczorem.

Chelsea - Inter 20:45.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.