Facebook Google+ Twitter

Ostatnie wodowanie przekształciło się w stoczniowy pogrzeb

Ostatnie wodowanie w Stoczni Szczecińskiej, które odbyło się dziś, nie miało uroczystej oprawy, nie było przemówień, miało ono charakter raczej symboliczny, wymowny, wręcz żałobny. Wiele osób wraz z rodzinami przyjechało z całego województwa. Wszystkie miejsca do parkowania wokół stoczni były zajęte.

Spontaniczna manifestacja po wodowaniu / Fot. Wincenty SadowskiNa platformach stały gotowe sekcje do budowy statków, których stocznia już nie zbuduje. Stocznia Szczecińska, w czasach PRL dostarczała statki na potrzeby ZSRR. Ostatni zwodowany statek powstał na zamówienie Rosji.

Po wodowaniu Solidarność '80 pokazała transparenty z hasłami „Tusk to syndyk Polski”, „Przez PO Polska osiągnęła dno”, Miejsca pracy oddał Unii Tusk na tacy”, symboliczną trumienkę, chorągwie z czarnymi wstążkami. Mieszkańcy Szczecina dołączyli do spontanicznej manifestacji. Pod pomnikiem poległych stoczniowców złożono trumienkę, która miała symbolizować śmierć nadziei. Później stoczniowa orkiestra odegrała marsz żałobny i hymn narodowy.

Działacz Solidarności '80 i jeden z przywódców marszów stoczniowców Roman Pniewski podziękował zebranym za przybycie i stwierdził, że rząd obiecywał przetrwanie stoczni, a stał się największym polskim syndykiem. Po uroczystości ruchem musieli zarządzać funkcjonariusze drogówki, ponieważ wiele osób na raz opuszczało miejsce zdarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tomaszu przepraszam, rzeczywiscie w pierwszej wersji mojego tekstu, pisanego zresztą w innym kontekscie (pogrzebu stoczni) zapożyczyłem z pospiechu (wróciłem do domu ok. 17;00) kilka sformuowań z twojego tekstu. Obiecuje, że to się wiecej nie powtórzy, chyba że bedę miał Twoją zgodę lub podam informacje ożródle. Jeszcze raz przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A o 17:52 ktoś usunął z materiału moje zdania. Z jednej strony OK< z drugiej, źle, że autor nie dodał informacji o źródle, z którego czerpał!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O 13 poszedł mój materiał w MM Moje Miasto Szczecin - w tym materiale powyżej są fragmenty mojego artykułu. Nieładnie Panie Sadowski!!! Niby starszy człowiek, a... Ech...

Dla porównania materiałów: http://www.mmszczecin.pl/23510/2009/3/7/fesco-vladimir-splynal-z-pochylni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze, nierentowne zakłady trzeba zamykać a nie dopłacać do nich z budżetu (czyli też MOICH pieniędzy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.