Facebook Google+ Twitter

Ostatnie wybory SLD?

Napieralski, zadufany osiągniętym wynikiem w wyborach prezydenckich poczuł morską sprzyjającą bryzę, zapominając, że za nią nadciąga morki szkwał, który zmiecie wszystko co napotka po drodze. Ale aktyw spokojnie rozliczenie przekłada na styczeń. Teraz ważniejsze jest obsadzenie komisji w Sejmie, zagospodarowanie pokoju hotelowego. Ma się prace na następne cztery lata.

Strona SLD, logo ogólnie dostępne / Fot. http://www.sld.org.pl/multimedia/logo_sld.htmOstatnie wybory SLD. Taką tezę wypowiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Czy się myli? Czy ostre słowa, które padają w stronę Napieralskiego, krajowego aktywu są uzasadnione?

W mediach, w gabinetach polityków SLD, rozmowach prywatnych i analizach naukowych przewija się temat totalnej klęski SLD. Klęski, na którą aktyw partyjny posadowiony w gabinetach oraz Radzie Krajowej ciężko zapracował przez ostatnie dziesięciolecie.

Oderwany od członków i sympatyków partii, lewicowego ruchu-na każdym kroku dawał świadectwo ignorancji, pychy i dumy. Nie rozumiał, lub nie chciał zrozumieć zachodzących zmian i głoszonych przez partyjne doły postulatów.

Zrobiona niby czystka z baronami niczego nowego nie wniosła w rozumieniu socjaldemokratycznych zasad. Pozbycie się wielu wartościowych ludzi Celińskiego, Cimoszewicza, Piniora w tym ostatnio Arłukowicza musiało skończyć się katastrofą.

Lekceważenie demokratów i centrolewicy, ekologów i emerytów z rencistami,
mariaże z BBC oraz inne dziwne ruchy-łącznie z okresowymi zmianami nazw partii mogły tylko doprowadzić do jednego. Totalnej negacji wyrażonej przez społeczeństwo w wyborach.

Pierwsze symptomy takiego stosunku do SLD można było zaobserwować w wyborach samorządowych. Prawie we wszystkich województwach i powiatach, straty w radach zostały przemilczane. Dokonano ponownych czystek w łonie partii, obarczając winą najbliżej stojących. Nie dokonano gruntownej analizy przyczyn i skutków.

Prowadzona kampania do sejmu i senatu wyraźnie pokazała miałkość lewicowych prominentów. Napieralski, zadufany osiągniętym wynikiem w wyborach prezydenckich poczuł morską sprzyjającą bryzę, zapominając, że za nią nadciąga morki szkwał, który zmiecie wszystko co napotka po drodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

" Nienawiść z potężną niewiedzą dominują na każdym kroku. Cóż takie czasy, taki lud. "
Irku, i tu sie z Tobą zgadzam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Steniu:) witam serdecznie i dziękuję za zabranie głosu. Dojrzałość społeczeństwa, dojrzałość demokracji mierzy się też stosunkiem do różnych opcji politycznych, wyznań, przekonań itp. W naszym kraju - ponoć katolickim, gdzie miłować bliźniego należy jak siebie samego, jest to marzenie utopią. Nienawiść z potężną niewiedzą dominują na każdym kroku. Cóż takie czasy, taki lud.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako osoba mająca "serce po lewej stronie", niemal w całości zgadzam sie z Twoją opinią.
Bolesne to doświadczenie nie tylko dla szeregowych członków. Odsuwanie terminu kongresu, to nic innego, jak czas dany na pozbieranie się, policzenie, lizanie ran... i zastanowienie się nad stworzeniem sensownej koncepcji istnienia organizacji. W takiej sytuacji znajdują się też i inni przegrani, to naturalne.
Kilku komentujących przemawia tu językiem nienawiści. Rozumiem, że można nie
darzyć sympatią, ale rozsądny człowiek powinien zachować obiektywizm - tego brakuje.
Dokąd nie pozbędziemy sie negatywnych emocji, nic dobrego dla Polski nie zdziałamy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.10.2011 17:41

Po tej kadencji to samo co SLD, czeka Platformę Obywatelską ca całokształt radosnej pracy twórczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 13.10.2011 17:02

Porażka w wyborach dobitnie świadczy o tym,że starzy partyjni komunistyczni aparatczycy,UB-ecy,ZOMO-wcy i inne patologie,jako elektorat,na dobre opuścili szeregi SLD.Część odeszła na "wieczną służbę Leninowi",część dopadła demencja,a pozostali zasilili kadry wyborcze PO i PSL,które to partie zagwarantowały oportunistom całkiem przyzwoite emeryturki lub możliwość realizacji zawodowej na rynku gospodarki konkurencyjnej.Jest jeszcze grupa,która pierwszomajowe szturmówki zamieniła na biało czerwone opaski z napisem:AK i dzierżąc w rękach flagi narodowe oraz święte obrazki,dzielnie stają murem na Krakowskim Przedmieściu za swoim nowym bogiem-Kaczyńskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inga Pres
 • Inga Pres
 • 13.10.2011 15:02

Gratuluje arta i szczerości ,od X czasu zapodaje się w mediach kasza mannę , a czas dorosnąć, pozdrawiam Autora

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inga
 • Inga
 • 13.10.2011 14:56

gratuluje artu i szczerości w końcu od X czasu dominuje w mediach kasza manna, pozdrawiam Autora!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyprian Leszkiewicz
 • Cyprian Leszkiewicz
 • 13.10.2011 14:38

Bardzo trafna analiza, pewnie tak się stanie jak autor tekstu przewiduje. Długie czekanie i w imię odnowy zamiana miejsc między tymi samymi, bez zmiany całej reszty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
realista
 • realista
 • 13.10.2011 10:01

Już za rok wybory... więc nie ma czego rozpaczać. Jak dowalą na nowy rok ceny i podatki to naród wyniesie ich szybciej niż myślą. Dali im szansę-bo chcieli. Ale cudów nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciężko będzie o zmianę mentalności w organizacji, której członkowie zapisują się do niej głównie "by zrobić skok na kasę".
W PRL ludzie zapisywali się do partii głównie z powodów finansowych, bo przynależność pomagała w znalezieniu lepszej pracy, można było spodziewać się lepszych zarobków, lub częściej przyznawanych przydziałów na samochód itd...
Ta mentalność u spadkobierców PZPR pozostała i jakoś nie dociera do nich, że jak nie zostaną prawdziwą lewicą dbającą o ludzi to po prostu znikną. :) (Ja tam po nich płakać nie będę).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.