Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10130 miejsce

Ostolski i Grzybek na czele Zielonych

W ten weekend w Warszawie odbył się kongres Partii Zieloni, na którym wybrano nowe władze formacji. Zmieniono nazwę ugrupowania usuwając liczbę "2004" - symbolizowała ona zmianę, która wiązała się z wejściem Polski do Unii Europejskiej.

Opublikowano za zgodą biura prasowego partii. / Fot. Zieloni 2004Przewodniczącymi partii zostali dr Adam Ostolski - socjolog, współtwórca Krytyki Politycznej, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznej i były felietonista "Przekroju" oraz (ponownie) Agnieszka Grzybek - członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, feministka, tłumaczka, z wykształcenia filolożka polska.

Na sekretarza partii Rada wybrała Artura Wieczorka - absolwenta Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim i trenera w zakresie zrównoważonego rozwoju. Skarbnikiem partii został Marek Matczak - były wiceprzewodniczący Partii Demokratycznej - demokraci.pl, poeta i aktywista miejski. W zarządzie znalazło się również miejsce dla Elżbiety Hołoweńko, Beaty Kubicy, Aleksandry Kretkowskiej oraz Jacka Bożka (pierwszego przewodniczącego Zielonych).

Do Rady ugrupowania weszli m.in. dr Małgorzata Tkacz-Janik (radna Sejmiku województwa śląskiego, była przewodnicząca partii), Radek Gawlik i Dariusz Szwed (byli przewodniczący partii), Łukasz Moll - koordynator klubu Krytyki Politycznej w Gliwicach, Michał Simon - bloger polityczny i Ewa Koś (radna Sejmiku województwa zachodniopomorskiego).

Zieloni przyjęli uchwały dotyczące odnawialnych źródeł energii i przyszłości Unii Europejskiej.

"Potrzebujemy uczciwej dyskusji o Europie – powiedział Adam Ostolski, nowo wybrany przewodniczący partii Zieloni. – Zamiast zamykać się w fałszywej alternatywie „więcej czy mniej Europy”, powinniśmy zacząć w końcu rozmawiać o tym, jaka ta Europa ma być, jakiej Europy chcemy i jaką możemy budować. Zieloni opowiadają się za Europą obywatelek i obywateli, gwarantującą wszystkim podstawowe prawa socjalne i możliwość trwałego rozwoju. Za Europą, która nie przerzuca na ludzi kosztów kryzysu spowodowanego przez banki. Za Europą z solidnym federalnym budżetem i ambitną polityką ochrony klimatu. Wszystkich tych, którzy podzielają taką wizję Europy, już dziś zapraszamy do współpracy." - czytamy w pokongresowym komunikacie przygotowanym przez Zielonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo Zieloni i do przodu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.