Facebook Google+ Twitter

Ostra rywalizacja w gościnnym Mikołowie

Mikołów to niewielkie miasto położone na Górnym Śląsku. Na co dzień musi konkurować z taką stolicą kultury, sztuki i sportu jak Katowice. Istnieje jednak dyscyplina, w której wyróżnia się na tle swoich sąsiadów. Jest nią dart.

Zwycięscy IX Indywidualnych Otwartych Mistrzostw Mikołowa Steel Dart / Fot. Monika KicunDart to tak zwane rzutki, czyli gra, w którą każdy lubi bawić się ze znajomymi przy piwie. Jest jednak grupa ludzi, którzy tą zabawę traktują całkiem poważnie. Hobby, pasja i zamiłowanie do tego sportu w 2002 roku popchnęły ich do stworzenia Tyskiej Ligi Darta, która w następnych latach przekształciła się w Mikołowsko-Tyską Ligę Darta i w takiej formie istnieje do dziś. Obecnie liga ma swoje centrum w Mikołowie, gdzie rozgrywane są wszystkie turnieje indywidualne i drużynowe.

Mistrzowska frekwencja


23 kwietnia w Restauracji Zaczek w Mikołowie odbyły się IX Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Mikołowa Steel Dart. Drugi rok zawodnicy mierzyli się na ostre lotki. Aż 63 Darterów i Darterek stanęło do rywalizacji przy tarczach. Był to pierwszy od długiego czasu turniej organizowany przez Mikołowsko-Tyską Ligę Darta cieszący się tak dużą frekwencją. Mikołów odwiedzili gracze z różnych zakątków Śląska: od Ustronia, przez Gliwice, Częstochowę po Wolbrom.

Jak to działa?


W każdym sezonie w ramach ligi prowadzone są rozgrywki drużynowe, w których biorą udział zespoły z całego Śląska (Gliwice, Ruda Śląska, Katowice, Siemianowice, Mikołów, Tychy, Łaziska). Oprócz tego MTLD organizuje szereg indywidualnych turniejów, do których może przystąpić każdy, zarówno amator jak i profesjonalista. Takich imprez odbywa się około 30 w roku, a na każdą przyjeżdża średnio 30-40 zawodników.

Stopniowy rozwój


W ostatnich latach zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania dartem i Mikołowsko-Tyską Ligą. Coraz więcej ludzi, z coraz to dalszych miast przyjeżdża na turnieje. Ogromne zainteresowanie Mistrzostwami Mikołowa sprawiło, że Zarząd Mikołowsko-Tyskiej Ligi Darta pracuje nad turniejami jeszcze mocniej i intensywniej jak wcześniej. Zapowiedzieli już kolejne trzy turnieje Steel Darta: II Indywidualne Otwarte i I Drużynowe Otwarte Mistrzostwa Śląska (17-18.06), oraz I Indywidualny Otwarty Turniej o Puchar Dyrektora Mosir (październik 2017). Zarząd ligi ma nadzieję, że ta ostatnia wymieniona impreza będzie przyjęta z ogromnym entuzjazmem i na stałe wejdzie w kalendarz turniejów darta na Śląsku.

Włączcie się do gry!


Nie pozostaje już nic innego, jak tylko serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w imprezach organizowanych przez Mikołowsko-Tyską Ligę Darta. Zastaniecie tam mnóstwo zabawy, zdrowej sportowej rywalizacji i poznacie wspaniałych ludzi!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.