Facebook Google+ Twitter

Ostre hamowanie A1 w Pyrzowicach

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2010-03-18 13:16

To już koniec marzeń o autostradzie do Pyrzowic na Euro 2012. Drogowcy definitywnie odrzucili właśnie projekt budowlany 180-kilometrowego odcinka trasy A1 od lotniska do Strykowa w województwie łódzkim.

W dostarczonym przez polsko - hiszpańskie konsorcjum Autostrada Południe dokumencie znaleźli taką masę błędów, że prościej będzie ponownie przygotować go od podstaw aniżeli wprowadzać do oryginału kolejne poprawki. Oznacza to, że po czternastu miesiącach, jakie minęły od podpisania umowy z niedoszłym koncesjonariuszem trasy wróciliśmy do punktu wyjścia. Nie ma ani projektu, ani pozwolenia na budowę, ani nawet wykonawcy. Za nadrabianie tych zaległości zapłaci państwo (czyli każdy z nas), gdyż wobec mizernych efektów współpracy z prywatnym partnerem w rolę inwestora dla tego odcinka A1 wcieli się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Pace nad nowym projektem pochłoną minimum ponad pół roku, a zatem budowa tego odcinka autostrady, w najlepszym razie, rozpocznie się wiosną 2011 r. - dwanaście miesięcy później niż planowano. Kiedy się zakończy? Nie wiadomo. Według optymistycznych prognoz w 2015 r.
- Będziemy starać się, by przynajmniej niektóre odcinki były gotowe w roku 2012 - próbuje pocieszać kierowców Marcin Hadaj, rzecznik GDDKiA.

W tej sytuacji ruch samochodowy z centrum naszego regionu do Częstochowy i dalej na północ kraju po staremu odbywać się będzie przeładowaną do granic możliwości krajową "jedynką".

Michał Wroński

Czytaj więcej w serwisie: Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.