Facebook Google+ Twitter

Ostre spięcie podczas posiedzenia komisji hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-24 17:01

Podczas posiedzenia sejmowej komisji śledczej do spraw wyjaśnienia afery hazardowej doszło do sprzeczki między jej członkami: Beatą Kempą z Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczącym, Mirosławem Sekułą z Platformy Obywatelskiej.

Komisja wysłuchała informacji szefa doradców premiera Michała Boniego na temat projektów prawa hazardowego, które nie zostały skierowane do Sejmu, bądź zostały z niego wycofane. Beata Kempa zwróciła się z prośbą o uporządkowanie - jej zdaniem chaotycznych - materiałów. Jak zaznaczyła, przywykła do pracy z bardziej przejrzystymi dokumentami. Przewodniczący Sekuła zasugerował, że posłanka nie miała czasu zapoznać się z materiałami. Kempa zarzuciła przewodniczącemu komisji, że jest "niegrzeczny".

Z przedstawionych przez Michała Boniego informacji wynika, że pierwszą inicjatywę dotyczących prawa hazardowego podjęto 20 grudnia 2001 roku za rządów SLD, a ostatnie omówione przez ministra działania są opatrzone datą 23 X 2009, czyli pochodzą z okresu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Minister Boni omawiał również inicjatywy z czasów, gdy główną partią rządzącą było Prawo i Sprawiedliwość. Łącznie minister zrelacjonował przebieg prac nad czterema ustawami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.