Facebook Google+ Twitter

Ostróda - Perła Mazur

Ostróda to obecnie jedno z najprężniej rozwijających się małych miast w Polsce.

Ostróda / Fot. CondohotelsNa początek trochę historii. Ostróda została założona w 1329 roku przy ujściu Drwęcy. Należała kolejno do państwa zakonnego, świeckiego księstwa pruskiego zhołdowanego Koronie Polskiej, Królestwa Pruskiego i Cesarstwa Niemieckiego. Wiek XIX był dla niej spokojny, sprzyjający, co mieszkańcy potrafili wykorzystać, i z uwagi na to do I wojny światowej stała się ważnym i nowoczesnym ośrodkiem miejskim ówczesnych Prus Wschodnich.

Dziś Ostróda znana jest w całej Polsce jako Perła Mazur. Nic dziwnego – w samym mieście znajdują się trzy jeziora, a dookoła około dwunastu dodatkowych akwenów, natomiast wszystko dopełniają wszechobecne lasy. Ponadto historia oszczędziła zabytkowe dwa kościoły i zamek krzyżacki z którego, w 1807 roku, dowodził Cesarstwem sam Napoleon Bonaparte. Miasto to olbrzymi potencjał turystyczny. Obecnie coraz lepiej wykorzystywany.

Ostróda / Fot. CondohotelsNa przełomie kilku lat Ostróda stała się bezkonkurencyjna jeśli chodzi o turystykę i rekreację. Deptak przy jeziorze Drwęckim zjednuje sobie coraz więcej sympatyków. Atrakcje znajdą tutaj zarówno rodziny, jak i osoby starsze, wielbiciele sportów, ale też spokojni miłośnicy przyrody. Niszową rozrywką jest połączenie kanałowym szlakiem wodnym z Elblągiem, który w 2007 roku został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski.

Przyczyn sukcesu miasta jest wiele. Po pierwsze, miasto rozbudowało się o ekskluzywne hotele, odpowiadające wymaganiom najbardziej wymagających klientów, zarówno w centrum jak i nad malowniczym jeziorem. Ponadto, w 2014 roku zostanie oddany do użytku olbrzymi obiekt hotelowy z widokiem na panoramę miasta, dzięki czemu Ostróda ma szansę stać się konferencyjnym centrum Polski, a wyposażony będzie on w sale mieszczące setki osób.

Ostróda / Fot. CondohotelsWarto dodać, że idealnym uzupełnieniem jest amfiteatr nad wspomnianym jeziorem. Organizowane są tu koncerty, różnego rodzaju występy, a nawet gale boksu, a także wyciąg narciarski na którym mogą się „wyszaleć” miłośnicy sportów wodnych. W ścisłym centrum znajduje się nowoczesny Aquapark, bezpośrednio przy galerii handlowej.

Ostróda może się również poszczycić miasteczkiem w miasteczku, gdyż w odnowionych budynkach w dawnych Białych Koszarach, skupione są w chwili obecnej instytucje mające kluczowe znaczenie dla mieszkańców. Znajduje się tu m.in. siedziba Starostwa, Gminy, czy Centrum Użyteczności Publicznej. Ponadto odbywają się tutaj różnego rodzaju wydarzenia, takie jak Obchody Dni Wojska Polskiego 15 sierpnia br.

Te wszystkie aspekty są zdecydowanie punktem zwrotnym dla funkcjonowania Ostródy. Dzięki rozwiniętej turystyce zmniejsza się bezrobocie, przyspiesza rozwój gospodarczy, a samo miasto tętni życiem. Jeśli raz zawitasz do Ostródy, będziesz chciał tam powrócić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.