Facebook Google+ Twitter

Ostróda Reggae Festival 2011

Już 11 sierpnia w Ostródzie rozpocznie się największy festiwal muzyki reggae w Polsce. Zapowiada się gorąca atmosfera i prawdziwe święto muzyki. Jak co roku wystąpi wiele gwiazd światowego formatu. Finał ORF - 14 sierpnia.

Plakat promujący Ostróda Reggae Festival 2011 / Fot. materiały prasoweI tym razem zapowiada się dobra zabawa w rytmach wywodzącego się z Jamajki reggae. Ten ostródzki festiwal jest najbardziej znaną i najważniejszą imprezą tego typu w Polsce i całej Europie Wschodniej. Każdego roku, ludzie z dalekich zakątków świata przyjeżdżają w sierpniu do Ostródy, by razem przeżyć prawdziwe muzyczne święto z pokojowym rytmem w tle.

Ostatnia 10-ta edycja ORF była jubileuszowa. Poprzeczka została umieszczona bardzo wysoko, co na pewno jest wyzwaniem w tym roku. Bez wątpienia organizatorzy będą chcieli uczynić to święto jeszcze wspanialszym. Może zostanie pobity ubiegłoroczny rekord w ilości festiwalowych gości (przez miasteczko reggae przewinęło się około 10 tysięcy osób)? Z pewnością długa lista ubiegłorocznych gwiazd i nowych odkryć oraz wspaniała atmosfera daje fanom pewność, że i 11. edycja nie ustąpi poprzednim.

Podczas dziesięciu edycji festiwalu na trzech scenach gościło ponad 400 wykonawców, w tym około 140 przedstawicieli z zagranicy. I w tym roku obsada festiwalu jest bardzo mocna.
Po raz pierwszy zobaczymy reprezentującego dancehall reggae Mr Vegasa wraz z zespołem Thugs Band. Będzie to pierwsza wizyta tego artysty w Polsce, a jego live show jest już legendarne. Pojawi się także najsławniejsza sekcja rytmiczna wszech czasów - Sly & Robbie, a gościnnie zaśpiewa z nimi sam Junior Reid. Dodatkowo specjalne kilkugodzinne show szykują już talenty z kolebki reggae: Perfect Giddimani, Lutan Fyah oraz Burro Banton. Wspierać ich będą Dub Akom Band, znani widzom z ubiegłorocznej edycji.

Ostróda Reggae Festival / Fot. materiały prasowe ORFCiekawy będzie z pewnością występ Izrael meets Mad Professor in dub. "To intrygujące doświadczenie dźwiękowe będzie pierwszym w historii dubowym spotkaniem na żywo wielkiego muzycznego producenta z pionierami polskiej sceny" - podają organizatorzy ORF. Do Ostródy wraca polski zespół Bakshish, który w zmienionym składzie zaprezentuje zarówno nowe jak i stare utwory. Będą także inni polscy wykonawcy, a wśród nich: Tabu, Etna Kontrabande, Dubska, Duberman, Paraliż Band i inni artyści, nadający kolorytu scenie reggae. Nie można też pominąć prawdziwej sensacji ostatnich miesięcy - Star Guard Muffin z Kamilem Bednarkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.