Facebook Google+ Twitter

Ostróda Reggae Festival rusza już 12 sierpnia

12 sierpnia zacznie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Ostróda Reggae Festival. ORF to największa polska impreza w rytmach reggae. Potrwa do 15 sierpnia.

Dub Incorporation live in Berlin. African reggae from France. / Fot. Libertinus YomangoOd 9 lat tereny byłych pruskich koszar na Mazurach zmieniają się w stolicę polskiej muzyki reggae. Każdego roku impreza gromadzi rzesze fanów. Nie ma się czemu dziwić - podczas festiwalu panuje przyjazna atmosfera, organizatorzy zapewniają występy znanych gwiazd, a także umożliwiają zaprezentowanie swojej twórczości nowym artystom na scenach live i sound system. Festiwal przyciąga nie tylko polskich fanów reggae - zaczynają pojawiać się również zagraniczni goście. Poprzednia edycja została bardzo pozytywnie oceniona.

Jak informuje www.miastomuzyki.pl przez dziewięć lat ORF zaprezentował na trzech scenach ponad 350 wykonawców, w tym około 120 gości z zagranicy. Każdego roku na festiwalu pojawia się ponad dziesięciotysięczna widownia. W ramach festiwalu wystąpili, często wielokrotnie, wszyscy znaczący polscy muzycy reggae.

Program tegorocznej imprezy wygląda bardzo zachęcająco. Debiutantami na ostródzkiej scenie będą, cieszący się w naszym kraju ogromnym szacunkiem, mistrzowie dubowych brzmień - Zion Train. Ponadto widownię zelektryzują jamajskie gwiazdy z pogranicza dancechall i reggae - Bushman z francuskim zespołem No More Babylon oraz Everton Blender.

Po rewelacyjnym koncercie w Ostródzie w 2007 roku powraca na festiwalową scenę DUB INC, główna gwiazda francuskiej sceny reggae.

Oczywiście na festiwalu nie zabraknie polskich muzyków. Wytwórnia Karrot Kommando, z racji swoich 5 urodzin, zapowiada showcase z takimi gwiazdami jak: Ras Luta & Riddim Band, Junior Stress, Paprika Korps czy Ragana.

Vavamuffin zaprezentuje po raz pierwszy materiał ze swojego najnowszego krążka. Oprócz tego, na scenie zobaczymy: Paraliż Band, Lion Vibrations, Duska, Sedavita feat. Dawid Portasz, Konopians, Skankan, Całą Górę Barwników, zaś specjalne koncerty z okazji dwudziestolecia działalności przygotowują grupy Alians i Habakuk.

materiały promocyjne / Fot. ORFORF w tym roku rozpocznie się od Konkursu Młodych Polskich Zespołów Reggae. Podczas konkursu wystąpi 5 młodych kapel wyłonionych przez festiwalowe jury z nadesłanych zgłoszeń. Poza konkursem wystąpią zespoły Pajujo i Tabu.

Stałą pozycją festiwalu jest Uniwersytet Reggae. Podczas działań edukacyjnych posłuchamy co do powiedzenia ma m.in. Neil Perch (lider Zion Train). Muzyk opowie o swoich poglądach, odpowie na pytania fanów oraz poprowadzi warsztat muzyczny z trudnej i magicznej sztuki tworzenia dub.

Nieprzerwanie od 2005 roku festiwal zwycięża w kategorii "muzyczne wydarzenie roku w Polsce" w głosowaniu czytelników wiodącego polskiego pisma reggae Free Colours.

BILETY

Cena karnetu do końca czerwca: 120 zł
Cena karnetu do końca lipca: 130 zł
Później i na miejscu imprezy: 140 zł
Bilet jednodniowy w cenie 60 zł do nabycia wyłącznie na miejscu imprezy

Pole namiotowe na festiwalu będzie płatne oddzielnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mata Foxy
  • Mata Foxy
  • 03.11.2010 18:47

Było super :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.