Facebook Google+ Twitter

Ostróda stolicą polskiego klastringu

16 kwietnia 2013 roku z inicjatywy starosty ostródzkiego Włodzimierza Borodiuka w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbędzie się konferencja, której przyświecać będzie hasło „Polska Polityka Klastrowa - szanse i zagrożenia”.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupDo Ostródy przybędą najważniejsze osobistości związane z polskim i zagranicznym klastringiem, przedstawiciele świata polityki, nauki, instytucji wspierania biznesu i mediów. Wśród zaproszonych gości znajdują się delegaci z Węgier, Rosji, Ukrainy, Białorusi. Spotkanie reprezentantów z różnych krajów, a tym samym wymiana poglądów, doświadczeń i przemyśleń dotyczących zróżnicowanych obszarów politycznych i kulturowych przyczyni się do wzbogacenia wiedzy na temat poprawnego działania mechanizmów klastrowych i pozwoli wykluczyć ewentualne błędy i uchybienia. Prowadzone na konferencji rozmowy dotyczyć będą również obecnej sytuacji klastringu w Polsce oraz zadań stojących przed członkami poszczególnych stowarzyszeń.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupNa konferencję przybędą między innymi: Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Polityki Klastrowej Bartłomiej Bodio, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Słoma, Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk. Swoją obecność potwierdzili także: Krzysztof Krystowski - Prezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie, Bogdan Węgrzynek z Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorców i Wiceprezes Zarządu ZPKP, Krzysztof Krukowski z Klastra Mazurskie Okna i Prezes Zarządu Fundacji „Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach”.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupNa konferencji pojawią się także przedstawiciele klastrów z różnych części Polski. Należą do nich między innymi: Zbigniew Twardowski z Klastra Mazurskie Okna i Prezes Zarządu Fabryki Okien Konal S.A., Tomasz Kozłowski z Biznes Klastra i Prezes Zarządu Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe, Wojciech Materna z Klastra IT i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, Mieczysław Kwiatkowski - Prezes Klastra Lubelskie Drewno oraz Wojciech Zalewski z Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorców i Prezes Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.