Facebook Google+ Twitter

Ostrów Wielkopolski: kto dokończy obwodnicę?

7 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dokończenie obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11. Dziś ujawniono, że zgłosiło się 16 firm.

Plan obwodnicy na mapie Ostrowa / Fot. brakPierwszy etap obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego zakończył się w 2009 roku. Niestety 6-kilometrowy odcinek ani trochę nie usprawnił tranzytu przez miasto. W ramach realizacji II etapu inwestycji powstać ma 13-kilometrowa trasa wraz z węzłem.

- Dzięki obwodnicy ruch tranzytowy przeniesie się poza miasto, przez co skróci się czas przejazdu oraz usprawni się ruch w kierunku Poznań-Ostrów Wielkopolski-Katowice, a także Kalisz-Ostrów Wielkopolski-Wrocław - powiedziała w piątek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakończenie budowy wschodniej obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego ma zakończyć się w 2016 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ostrowianom problem jest znany, bo z obwodnicą zabrali się tam od dupy strony, a każda informacja odnośnie obwodnicy jest ważna :) po prostu kochana GDDKiA nie raczyła udzielić mi więcej informacji poza właśnie ilością podmiotów, które stanęły do przetargu i terminem zakończenia prac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już chciałem napisać kilka ciepłych słów - niestety nie mogę. Kto, co, dlaczego, na jakich warunkach? 7 zdań z zajawką ma ostrowianom wyjaśnić problem. Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.