Facebook Google+ Twitter

Ostrów Wielkopolski - pierwsze miasto na trasie "Lata z Radiem"

Podczas Powiatowego Święta Sera organizowanego corocznie przez starostwo w Ostrowie Wielkopolskim, swój pierwszy koncert dała jedna z najpopularniejszych audycji radiowych - "Lato z Radiem".

Od lewej: Zygmunt Chajzer, Sława Bieńczycka, Roman Czejarek - prowadzący "Lato z Radiem". / Fot. Piotr ŻyłaPo czterech latach do programu powrócili znani i lubiani prezenterzy Zygmunt Chajzer i Roman Czejarka. Świetnie poprowadzili koncert inauguracyjny, w którym udział wzięły takie gwiazdy naszej estrady, jak: Blue Cafe, kabaret Otto, czy Stachursky. Rozrywkę dla najmłodszych zapewnił, posiadający świetny kontakt z dziećmi - Pan Japa, czyli Krzysztof Janczak. Pełno było konkursów dla najmłodszych, w których można było wygrać różne gadżety "Lata z Radiem". Nie zabrakło też konkursów rodzinnych. Poza sceną na słuchaczy czekały jeszcze inne atrakcje. W studio plenerowym wywiady prowadziła Sława Bieńczycka, a dzieci mogły zaśpiewać na antenie radiowej Jedynki.

Wokół estrady w parku miejskim, swoje stoiska wystawili rożni producenci serów, a organizatorzy zadbali o kolejną porcję rozrywki połączoną z edukacją. Ministerstwo Zdrowia na swojej części placu zorganizowało konkurs z nagrodami, którego celem było pokazanie metod zapobiegania nowotworom. Wielkopolskie Centrum Onkologii wraz z "Amazonkami z Ostrowa" zaprezentowało program walki z rakiem piersi, a w stojącym nieopodal mammobusie kobiety mogły poddać się badaniu mammografii.

Swoje możliwości sprzętowe zaprezentowali także strażacy, którzy na przygotowanym manekinie instruowali zainteresowanych, jak prawidłowo przeprowadzić reanimację. Dzieci, w ramach programu "Bezpieczne Ulice" - prezentowanego przez ostrowską policję, mogły usiąść na policyjnym motocyklu. Dobrze przygotowany festyn i świetna pogoda, zapewniły obydwu połączonym imprezom wysoką frekwencję. Do parku miejskiego przybyły tłumy mieszkańców miasta i wielu gości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kiedyś "lato z radiem" było dla mnie najmilszą audycją dnia, do dnia dzisiejszego bije mi mocniej serce gdy słyszę ten muzyczny sygnał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jest co pokazać :) Mnie kilka rzeczy urzekło i je uchwyciłem, ale są na wiadomościach reporterzy, którzy chętnie pokażą miasto oczami mieszkańca, więc nie robię konkurencji. Dla mnie ciekawe są wieńczenia dachów (niespotykane) i długie, wąskie "przelotki" łączące ulice miasta. Za krótko byłem :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Urodziłem się w Ostrowie i mieszkałem w nim 35 lat. Każda informacja o rodzinnym mieści wzbudza miłe uczucia. Może w Wiadomościach doczekam się małej galerii z tego miasta? 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.