Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24445 miejsce

Ostrowczanin zaprojektował oficjalne logo w projekcie Grundtvig

Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" przy ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim od sierpnia 2013 roku intensywnie uczestniczy w działaniach projektu Grundtvig „EUROPEAN CITIZEN TODAY”.

Zwycięski projekt autorstwa Jerzego Trelińskiego. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA- Jednym z działań było przeprowadzenie konkursu na logo projektu, ogłoszone w krajach wszystkich partnerów – mówi Remigiusz Woźniak, koordynator projektu. - Regulamin konkursu zaprezentowano 4 listopada 2013 roku i od razu uczestnicy projektu przystąpili do pracy. Technika wykonania logo projektu była dowolnym zastosowaniem jednej z podstawowych dziedzin twórczości artystycznej formą płaszczyznową, m.in. malarstwo, rysunek, grafika. Wielkość pracy nie mogła przekraczać formatu A4.
- W terminie wpłynęło łącznie 16 ukończonych prac, z których zostały wybrane najbardziej pasujące do tematyki i wymogów konkursowych – powiedziała Katarzyna Szostak - Religa, odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu - Dwie propozycje logo z Polski wysłane zostały do partnerów z Portugalii, którzy byli odpowiedzialni za przeprowadzenie głosowania nad oficjalnym logiem projektu, które odbyło się na stronach internetowych UNESCO Center - Aldeia das Ciências.

W pierwszej turze głosowania dwie prace osiągnęły taką samą największą ilość głosów, w związku z czym niezbędna była dogrywka. Bardzo miłym akcentem tej dogrywki był fakt, że obie propozycje nadesłano z Polski. Każdy kraj miał do oddania jeden głos. W ostatecznej turze głosowania, ze względu na to, że obie propozycje logo były z Polski, Stowarzyszenie „SZANSA” zrezygnowało z możliwości oddania swojego głosu i zostawiło wynik wyborów w rękach pozostałych partnerów.

Wynikiem 3:2 wybrane zostało logo Jerzego Trelińskiego, które będzie używane jako logotyp we wszystkich oficjalnych publikacjach w ramach Projektu GRUNDTVIG „EUROPEAN CITIZEN TODAY” -„WSPÓŁCZESNY OBYWATEL EUROPY”. Druga finałowa propozycja była autorstwa Remigiusza Woźniaka.Laureat konkursu, Jerzy Treliński (pierwszy z prawej, na wózku). Pierwszy z lewej stoi Remigiusz Woźniak, którego praca też znalazła się w finale. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA
- Bardzo się cieszę, że logo wykonane przez jednego z uczestników naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej zostało docenione nie tylko u nas w stowarzyszeniu, ale również w pięciu innych krajach biorących udział w projekcie – powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu „SZANSA” ul. Żabia 31. – Wykonanie, tym razem w wersji komputerowej, pokazuje efekty naszej codziennej ciężkiej pracy jaka jest wykonywana w naszym Warsztacie i jest dowodem na to, że praca w tego typu placówkach jest niezbędna w rozwijaniu umiejętności wykonywania czynności życia codziennego, w tym zaradności osobistej dzięki stosowaniu różnych technik terapii zajęciowej.Logo programu Grundtvig. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA

Bieżące informacje z realizacji projektu Grundtvig „EUROPEAN CITIZEN TODAY” -„WSPÓŁCZESNY OBYWATEL EUROPY” można znaleźć na stronie Stowarzyszenia „SZANSA” pod adresem www.szansa.onecik.pl.

*na podstawie materiałów Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ładne logo. Brawo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.