Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec nie będzie narzekał na brak atrakcji

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Wilczyński, obiecał mieszkańcom swojego miasta, że w 2008 roku nie zabraknie imprez kulturalnych i sportowych wszelkiego rodzaju. Plan imprez został rozbudowany o kilka nowych propozycji.

Plan imprez muzycznych na rok 2008 zapowiada się interesująco. Zwłaszcza występ Zbigniewa Wodeckiego, Hej, Kombii, Bajm oraz Brathanków. / Fot. Bartłomiej Graczak10 października ubiegłego roku prezydent Ostrowca zapewniał mieszkańców, że: „przyszłoroczny (tegoroczny - przyp. red.) budżet Miejskiego Centrum Kultury zaspokoi preferencje muzyczne i kulturalne mieszkańców, a każdy w ofercie MCK'u znajdzie coś dla siebie.”

Dzisiaj na oficjalnej stronie Urzędu Miasta, został opublikowany artykuł o planie imprez kulturalnych i sportowych organizowanych przez ostrowieckie placówki. I tak obok stałych elementów imprez takich jak: Przeglądy Kolęd i Pastorałek, Prezentacji Teatralnych, Pikniku Gombrowiczowskiego, Festiwalu Bluesowo-Rockowego "Wielki Ogień", Zaduszek Jazzowych, wystaw galerii, imprez plenerowych oraz oczywiście wszelkich imprez związanych z obchodami rocznic, świąt i innych, pojawią się nowe propozycje, np. Artystyczna Wiosna w Kinie "Etiuda" oraz cykl imprez rockowych "Uwaga koncert!". Z okazji Dnia Kobiet wystąpi Zbigniew Wodecki. Stare Dobre Małżeństwo i Brathanki zagrają w maju, a Krystyna Giżowska w czerwcu. Natomiast długo oczekiwany koncert Hey i Kombii odbędzie się w lipcu. Bajm zagra w sierpniu.

Zadowolony powinien być każdy meloman. Dni Muzyki, Muzyczna Droga Krzyżowa, przełożony z 2007 roku Koncert Kompozytorski Mikołaja Henryka Góreckiego, recital Grażyny Brodzińskiej i koncert muzyki chóralnej oraz muzyki George'a Gershwina, powinny zaspokoić potrzeby nawet najwybredniejszych.
Miejmy nadzieję, że imprezy na odnowionym rynku w Ostrowcu Św., będą cieszyć się taką popularnością jaką cieszył się np. ubiegłoroczny koncert Kasi Stankiewicz. / Fot. UM Ostrowiec, www.um.ostrowiec.pl
Wiele rocznic, i co za tym idzie - imprez, przypadło na 2008 rok. Mieszkańcy Ostrowca Św. obchodzić będą 5. Dni Ziemi, 60-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej, 20. Zaduszki Jazzowe i 90-lecie odzyskania niepodległości, a także 10. Ostrowieckie Spotkania Filmowe, 10-lecie kina "Etiuda" oraz na koniec roku - 55-lecie kina w ZDK.

Dla kibiców pływania również nie zabraknie atrakcji. Mistrzostwa Europy w Pływaniu Stowarzyszenia „Sprawni Razem", Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, Mistrzostwa Polski Młodzików w Pływaniu, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Piłce Wodnej, Grand Prix Polski w Pływaniu oraz Ogólnopolski Mityng Pływacki Stowarzyszenia „Olimpiad Specjalnych" - imprezy te powinny przypaść do gustów wszystkich fanów sportów wodnych.

Prezydent Ostrowca nie zbagatelizował mojej prośby i postarał się o ciekawe zagospodarowanie wolnym czasem mieszkańców Ostrowca, aby w myśl idei "każdy znalazł coś dla siebie".

Przeczytaj również: Koncerty w Ostrowcu, czyli "każdy znajdzie coś dla siebie".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Można pozazdrościć, zobaczymy co będzie działo się w tym roku w Częstochowie. (+) za wyczerpujące informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za lokalność:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dobre info:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik za zainteresowanie regionem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.