Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Św.: Koniec Roku Jana Rybkowskiego z Magdaleną Zawadzką

W sali kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się w sobotnie popołudnie (15 grudnia 2012 r.) uroczysta gala, kończąca obchodzony w tym mieście Rok Jana Rybkowskiego, reżysera urodzonego w hutniczym grodzie nad Kamienną. Gościem honorowym imprezy była wybitna aktorka, Magdalena Zawadzka.

Magdalena Zawadzka z nagrodzoną grupą "Szymanówka". / Fot. Krzysztof KrzakGalę, podczas której honory domu pełnili Jolanta Wiśniewska i Norbert Zięba z Miejskiego Centrum Kultury rozpoczęła młoda ostrowiecka wokalistka, Paulina Kaczor. Wykonała ona piosenkę z filmu Jana Rybkowskiego "Pan Anatol szuka miliona". Następnie odbyło się podsumowanie konkursu na nakręceniu swoistego remake'u wybranej sceny z jednego z filmów reżysera "Chłopów". Jego uczestnicy najczęściej wybierali fragment ze wspomnianego wcześniej obrazu z niezapomnianym Tadeuszem Fijewskim w roli Anatola Kowalskiego. Jury pod przewodnictwem Anety Pierścińskiej - Maruszewskiej za najlepszy uznało film "Milion w Ostrowcu" zrealizowany przez młodzieżową grupę "Szymanówka". Nagrodę wyróżnionym młodym filmowcom - amatorom wręczała Magdalena Zawadzka, aktorka, która swą wielką karierę filmową zaczynała od roli córki przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w filmie "Spotkanie w Bajce", reżyserowanym właśnie przez Jana Rybkowskiego. Gratulując młodym twórcom artystka podkreśliła, że niezmiernie ważne w życiu jest mieć pasję i robić to, co się kocha; dodała też, iż jej syn, Jan Holoubek, operator filmowy (25 grudnia br. będzie miała premiera filmu "Supermarket" z jego zdjęciami), twórca doskonałego dokumentu "Światło i cień", też zaczynał w szkole średniej, gdzie kolo filmowe prowadził świetny dokumentalista, Józef Gębski.

Magdalena Zawadzka w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakSama Magdalena Zawadzka również zaczynała swoją działalność artystyczną jako młoda uczennica. Mając 16 lat zgłosiła się na apel Telewizji Polskiej poszukującej utalentowanej młodych ludzi do Młodzieżowego Studia Poetyckiego, gdzie mieli oni prezentować swoim rówieśnikom wiersze najwybitniejszych polskich poetów. Znalazła się wówczas w garstce wybranych spośród 600 innych kandydatów. Tam młodzi adepci sztuki recytatorskiej uczyli się pod okiem najlepszych wówczas aktorów i reżysera, Andrzeja Konica tej niełatwej umiejętności (dodać warto, że w MSP debiutowali m.in. Daniel Olbrychski, Marek Perepeczko i Jan Englert). - To w tym studiu nauczyłam się wszystkiego, co okazało się przydatne w moim późniejszym zawodzie - wspominała w Ostrowcu Świętokrzyskim Magdalena Zawadzka. - A więc przede wszystkim subordynacji, opanowania tremy, punktualności, dyspozycyjności, a także dykcji i twórczego myślenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za relację:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

punktuję najwyżej. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.