Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Św.: Nauka i rehabilitacja dla niepełnosprawnych

Na pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyły się zajęcia rehabilitacyjno - pływackie dla osób niepełnosprawnych, które odbywały się w ramach projektu realizowanego przez "Forum Młodego Ostrowca".

Podczas zajęć w basenie. / Fot. Forum Młodego OstrowcaProjekt "Niepełnosprawni sprawni sportowo - aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport" był realizowany od marca do 12 grudnia 2013 roku, kiedy to odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie cyklu zajęć. Niektórzy z jego uczestników zdobyli karty pływackie, zaś wszyscy - certyfikaty uczestnictwa w projekcie, którego inicjatorem było stowarzyszenie "Forum Młodego Ostrowca", kierowane przez Pawła Celebańskiego, a wspierane przez Posła na Sejm RP, Zbigniewa Pacelta.

Ogółem w zajęciach wzięło udział ponad 120 osób w różnym stopniu niepełnosprawności, którzy w pierwszej kolejności musieli pokonać strach przed wodą, a dopiero potem opanować podstawowe umiejętności pływacki i poprawić kondycję. W sumie pod okiem wytrawnych instruktorów, m.in. Stanisława Kołodzieja i Józefa Różalskiego beneficjenci projektu spędzili w basenach pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim 32 godziny. Wśród uczestników projektu "Niepełnosprawni sprawni Z trenerem bezpieczniej. / Fot. Forum Młodego Ostrowcasportowo - aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport" byli też podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa". Jak zapewnił Remigiusz Woźniak, wiceprezes stowarzyszenia, wszyscy oni potrafili na zakończenie zajęć przejść pomiędzy torami pod wodą, większość nie bała się zjechać z żółtej rury czy też zjeżdżalni, a prawie wszyscy potrafili przepłynąć mały basen, a poza tym pływanie doskonale sprawdziło się jako środek rehabilitacji na różne schorzenia osób niepełnosprawnych.

Nie był to pierwszy projekt Stowarzyszenia "Forum Młodego Ostrowca" przeznaczony dla osób niepełnosprawnych: na przełomie 2012 i 2013 roku wdrożyli oni podobny program, w którym wzięli udział także osoby z grupy wiekowej 50 plus, na który część środków dzięki zapobiegliwości posła Platformy Obywatelskiej, Zbigniewa Pacelta wyasygnowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.