Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13088 miejsce

Ostrowiec Św.: Wieczór z żywym słowem w kościele Świętej Jadwigi

W niedzielę, 22 stycznia 2012 roku, po mszy wieczornej w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowano wieczory z żywym słowem. Wystąpił Jan Krzysztof Szczygieł.

Jan Krzysztof Szczygieł podczas "Wieczoru żywego słowa" w kościele Świętej Jadwigi Królowej. / Fot. Krzysztof KrzakAktor Jan Krzysztof Szczygieł urodził się wprawdzie w Starachowicach, ale związany jest z Ostrowcem Świętokrzyskim. To tu rozwijał swoje predyspozycje aktorskie w amatorskim teatrze prowadzonym przez Elżbietę Baran (przy współpracy krakowskiej aktorki, Anny Lutosławskiej) w Miejskim Centrum Kultury. Pierwszą rolę na "prawdziwej" (Majstra w "Zemście" Aleksandra Fredry) zagrał Szczygieł w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Potem rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W trakcie studiów współpracował z łódzkim Teatrem Powszechnym i Studyjnym. Po studiach zaangażował się do Teatru Powszechnego w Radomiu, gdzie zagrał m.in. w "Szkole mężów" Moliera, "Odprawie posłów greckich" Kochanowskiego i "Ślubie" Gombrowicza. Jan Krzysztof Szczygieł ma na swoim koncie także role w "Królu Learze" Szekspira, którego w Teatrze na Woli w Warszawie wyreżyserował Andriej Konczałowski.

Jan Krzysztof Szczygieł prowadzi koncert "Mazowsza" w Ostrowcu Świętokrzyskim (maj 2011 r.). / Fot. Krzysztof KrzakFilmowym debiutem Szczygła był Pawelec w słynnej swego czasu "Samowolce" Feliksa Falka (1993 r.). Od tamtej pory aktora widzieliśmy w takich filmach i serialach, jak "Ojciec Mateusz", "M jak miłość", "Szpilki na Giewoncie", "Układ warszawski", "Na dobre i na złe", "Weekend". Występuje najczęściej w rolach drugoplanowych lub epizodach. Zagrał też Hermana Witkowskiego w ... reklamie jednego z banków. Jan Krzysztof Szczygieł dał się poznać jako prowadzący w TV 4 program "Wokanda", realizator felietonów i wywiadów dla "Pegaza" (TVP 1), a także jako konferansjer podczas koncertów Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" i Chóru Aleksandrowa. Prowadzi również szkolenia "Kreowanie wizerunku - czyli jak sprawić, aby nas kupowano". W minionym roku nawiązał współpracę z ostrowickim Miejskim Centrum Kultury, gdzie prowadził warsztaty dla uzdolnionej teatralnie młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

ostro
 • ostro
 • 05.03.2012 13:26

Lutowy wieczór u św. Jadwigi był jeszcze lepszy od styczniowego. 25 marca 2012 o 19.00 będzie kolejny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata
 • Beata
 • 04.02.2012 18:19

Świetna inicjatywa, gratulacje ! Dość niezręczny i zbędny wydaje się jednak wpis dotyczący koszyczka ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaro
 • Jaro
 • 24.01.2012 13:07

Brawurowe wykonanie! Brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń
ar
 • ar
 • 23.01.2012 20:55

znakomity występ, klasa aktor! Super sprawa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
 • Ewa
 • 23.01.2012 13:26

Miejsce z goła dobre jak na taki repertuar, choć trochę szkoda, że miasto nie pomyślało o bardziej kameralnym miejscu. Muzeum Archeologiczne w Częstocicach ma taką piękną kameralną salę, ale chyba nikt nie jest zainteresowany tym by tam to zrobić! Szkoda. Sam artysta znakomity, nie wiem czyj był to pomysł, ale kompozycja repertuaru i artysty trafiona w dziesiątkę. Inicjatywa cenna i godna kontynuacji. Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ala
 • Ala
 • 23.01.2012 10:15

Bardzo ładny występ przeplatany świetną muzyka. Szkoda, że pod koniec jacyś niecierpliwi wychodząc tłukli się drzwiami bo to rozpraszało. Ale generalnie ok. Przyjdę w lutym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joachim
 • Joachim
 • 23.01.2012 01:09

Znakomity pomysł zapełniający lukę w ostrowieckiej kulturze. Już dawno brakowało mi takich wieczorów ze słowem w Ostrowcu Św.. Znakomite wykonanie i ku zaskoczeniu całkiem liczna widownia. Już czekam na występ w lutym. Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.