Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: arsenał na miejskim targowisku

Prawdziwe składowisko broni odkryli ostrowieccy policjanci podczas przeszukania dokonanego w jednej z budek handlowych na miejskiej targowicy.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pibwl, GNU, wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:MAG08_PICT0026.jpg&filetimestamp=20080910221935Przeszukanie miało miejsce w związku z przypuszczeniami policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy od jakiegoś czasu podejrzewali, iż właściciel jednego z punktów handlowych sprzedaje papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych. Przypuszczenia się potwierdziły: podczas przeszukania znaleziono w lokalu handlowym 230 paczek nielegalnych papierosów i 8 butelek, najprawdopodobniej spirytusu. Za handel nimi, zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

Poza towarami bez wymaganej akcyzy w budce handlarza policjanci odkryli ponadto broń palną, pistolet gazowy i kilkaset sztuk amunicji. 30-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Będzie teraz odpowiadał nie tylko za przestępstwa gospodarcze, lecz także za nielegalne posiadanie broni i amunicji, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.