Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: badajcie się, kobiety!

Od czwartku, 28 kwietnia 2011 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, na parkingu przy Zakładowym Domu Kultury (Aleja 3 Maja 6) stacjonuje cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w którym wykonywane są bezpłatne badania kobiet.

Cytomammobus w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakBadania mammograficzne przeznaczone są dla kobiet w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały podobnych badań. Z kolei badania cytologiczne kierowana są do pań do 25 do 59 lat, które przez ostatnie trzy lata nie poddawały się tym badaniom. Odbywają się one w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, a ich przeprowadzenie w Ostrowcu Świętokrzyskim są możliwe dzięki staraniom Referatu Zdrowia tutejszego Starostwa Powiatowego.

Ten nowoczesny mammobus w mieście nad Kamienną przebywać będzie do 31 maja. Badania, przypomnijmy: bezpłatne, wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16 (poza 1 - 3 maja br.). Rejestracja dokonywana jest bezpośrednio w cytomammobusie lub dzwoniąc pod numer 661 911 300 (należy zabrać dowód osobisty).

Warto skorzystać z tej możliwości, bowiem - jak twierdzą specjaliści - rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

KWIATEK SYLWESTER
  • KWIATEK SYLWESTER
  • 24.05.2011 09:06

a JA CI ODPOWIM: WZIĄŁ PRYSZNIC I TYŻ NIC!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to krnąbrnie zabrzmi, ale satyrycy obrobili już mnóstwo tematów na wesoło. Oczywiście mając w swych twierdzeniach rację. Np. "Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny". Nie ważne kto mówi. Ważne, że ma rację.
Kto się bada ten ma rację. Tak jest i będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.