Facebook Google+ Twitter

108 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Co robić w czasie ferii zimowych?

Przez dwa tygodnie lutego w województwie świętokrzyskim trwać będą ferie zimowe. W Ostrowcu Świętokrzyskim, jak co roku, przygotowano bogatą ofertę zajęć i innych atrakcji dla spędzających ten czas w mieście.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci i młodzież na wszystkie swoje obiekty, tj. na pływalnię, orliki, halę KSZO i lodowisko.

... na pływalni "Rawszczyzna"


Bilet wstępu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i studentów w godzinach od 6.00 do 16.00 będzie kosztował tylko 2 zł za godzinę. Przeprowadzone zostaną ponadto kursy nauki i doskonalenia pływania dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych (minimum 10 - latków). Kurs będzie obejmował cykl dziesięciu zajęć trwających od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Grupy będą liczyć do 10 osób, a koszt całego kursu to 20 zł. Udział w tych zajęciach nie będzie się wiązał z koniecznością kupowania biletów wstępu na basen.Lodowisko w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak

... na lodowisku syntetycznym


Tu planowane są zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. Wstęp będzie bezpłatny, ale trzeba posiadać własne łyżwy lub wypożyczyć je na lodowisku. Koszt wypożyczenia to 5,50 zł za godzinę. W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane po wcześniejszym ustaleniu terminu.

... na Orliku na Ogrodach


Ferie na Orliku Ogrody. / Fot. Krzysztof KrzakW pierwszym tygodniu ferii zorganizowane zostaną zajęcia piłki nożnej w formie gier i zabaw dla uczniów szkół podstawowych klas I-III, które będą odbywać się codziennie w godzinach od 11.00 do 12.00. Natomiast w drugim tygodniu ferii zorganizowany tu zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych. Zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane są do 10 lutego do godz. 12.00 u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń.

... w hali KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej


Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 11.00 do 13.00 w dniach od 3 do 7 i od 10 do 14 lutego. Mogą w nich uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Podczas zajęć ich uczestnicy będą mogli poznać następujące dyscypliny sportu: piłka ręczna, piłka siatkowa, badminton, koszykówka, unihokej, tenis stołowy i siłownia (gimnazjaliści). W pierwszym tygodniu odbywać się tu będą zajęcia sportowe, obejmujące naukę podstawowych elementów i zasad gry, w drugim zaś zorganizowane zostaną turnieje rekreacyjne w różnych dyscyplinach sportowych (w zależności od zainteresowania uczestników).

... w bibliotece miejskiej

W hali sportowej KSZO Ostrowiec. / Fot. Krzysztof Krzak
Filia Nr 1 przy ul. Sienkiewicza 65 w dniach od 3 do 8 lutego od godz. 10.00 zaprasza dzieci na ciekawe zajęcia świetlicowe, podczas których oprócz wspólnego czytania odbywać się będą konkursy literackie i zręcznościowe, zajęcia plastyczne, gry i zabawy komputerowe oraz ruchowe. Atrakcją będą również zagadki, quizy i inne zabawy logiczne. W drugim tygodniu ferii na podobne zajęcia zaprasza chętnych miłośników książek filia biblioteczna nr 6 przy ul. Kilińskiego 12, a odbywać się one będą od godz. 11.00. Biblioteka Miejska zaprasza 12 lutego o godz. 11 do sali kameralnej MCK przy ulicy Polnej na spektakl "Wars i Sawa" Teatru Czarodziej.

... w Miejskim Centrum Kultury


Otwarte próby zespołów muzycznych działających przy MCK w czasie ferii odbędą się 3,5 i 14 lutego w godzinach od 10.00 do 14.00. O tej samej porze w poniedziałek 10 lutego lider grup Natural Beat Band i Studium Instrumentów Etnicznych Piotr "Stiff" Stefański ze Skarżyska - Kamiennej poprowadzi bezpłatne warsztaty bębniarskie.Obejmą one naukę gry m.in. na kongach, bongosach, djembe i cajon.
6 lutego o godz. 11.00 będzie można obejrzeć Turecki Teatr Cieni. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty dla dzieci. Ich uczestnicy mają rysować, kolorować oraz łączyć elementy składające się na sylwetki głównych bohaterów teatru – Karagoza i Hacivata. Dzieci nie tylko własnoręcznie wykonają figurki, ale również spróbują wystawić swoje przedstawienie.
W piątek, 7 lutego, najpierw warsztaty wykonywania rzeźb z masy solnej o 11.00 poprowadzi reprezentująca Stowarzyszenie Artystów Pienińskich Monika Ziemianek-Sztajer z Tylmanowej (początek o 11.00). Dwie godziny później o 13.00 rozpoczną się warsztaty garncarskie, które poprowadzi ceniony m.in. przez polskich filmowców masowo zamawiających u niego rekwizyty do filmów historycznych Piotr Skiba z Jadwisina. Jest także autorem książki "Garncarstwo. Sztuka pięciu żywiołów”. od 1 do 16 lutego w województwie świętokrzyskim trwać będą ferie zimowe. / Fot. Krzysztof Krzak
Galeria Fotografii Miejskiego Centrum Kultury zaprasza również na warsztaty fotograficzne "Jak lepiej fotografować" prowadzone przez Andrzeja Ładę i Stanisława Dunina - Borkowskiego.

... w Biurze Wystaw Artystycznych


BWA zaprasza na bezpłatne warsztaty plastyczne "Podarunek od serca". Podczas zajęć ich uczestnicy będą mieli okazję do twórczego działania. W trakcie zabawy różnymi materiałami plastycznymi, będą mogli stworzyć dekoracyjną, przestrzenną formę kwiatka w doniczce lub dwuwymiarową sylwetkę kwiatów w technice malarstwa na szkle. Zajęcia pozwolą na zabawę kształtami i kolorami, jednocześnie pozwolą na łatwe i przyjemne przyswojenie pojęć z różnych dziedzin sztuki, rozwiną kreatywność i udoskonalą umiejętności współdziałania w grupie. Biuro Wystaw Artystycznych zapewnia materiały plastyczne dla wszystkich uczestników warsztatów. Zajęcia będą prowadzone we wtorki i piątki o godz. 11.00 przez Małgorzatę Winiarską - Jóźwik i Artura Bartkiewicza. Wszyscy zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 41 263 20 48.

*wykorzystano materiały prasowe Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.