Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Dawno po wyborach, a plakaty wciąż wiszą

Wybory parlamentarne odbyły się w naszym kraju 9 października 2011 roku, a więc prawie dwa miesiące temu. Tymczasem krajobraz wielu miast wciąż szpecą plakaty kandydatów na posłów i senatorów, choć już od miesiąca nie powinno być po nich śladu.

Plakaty Jacka Pilcha wiszą dosłownie wszędzie, tu na stacji trafo. / Fot. Krzysztof KrzakOdpowiednie przepisy prawa wyborczego mówią, iż komitety i ich pełnomocnicy zobowiązani są do usunięcia plakatów wyborczych w terminie 30 dni od głosowania (dla ostatnich wyborów okres ten zakończył się więc 8 października). Tymczasem dziennikarzowi Wiadomości 24.pl wystarczył krótki rekonesans w niedzielne południe, 4 grudnia, po zaledwie dwóch osiedlach Ostrowca Świętokrzyskiego, by przekonać się, że wspomniane przepisy przez większość komitetów i ich współpracowników nie są respektowane.

Plakaty wyborcze lub ich szczątki, czasami ze swoistymi, graficznymi" Kandydatka PSL - u do parlamentu się nie dostała, ale jej plakat wciąż wisi na Osiedlu Ogrody. / Fot. Krzysztof Krzakuzupełnieniami", wiszą w przeróżnych miejscach: na osiedlowych tablicach ogłoszeń, na odwrotnych stronach znaków drogowych, na stacjach trafo i drzwiach wymiennikowni. Spoglądający z nich kandydaci z różnych partii albo zasiadają już w polskim parlamencie, albo przeżywają gorycz porażki.

Do tych ostatnich należy wszechobecny (na plakatach i banerach) w Ostrowcu Świętokrzyskim Jacek Pilch z ugrupowania Polska Jest Najważniejsza, która jak wiadomo do Sejmu i Senatu RP nie wprowadziła ani jednego parlamentarzysty. Pilch pełni(ł) również funkcję pełnomocnika tej partii na obszarze Małopolski i województwa świętokrzyskiego i do tej pory nie zastosował się do przepisów mówiących o przywróceniu właściwych miejsc do stanu sprzed kampanii wyborczej.

Beata Gosiewska z PiS - u jest już senatorem RP. / Fot. Krzysztof KrzakJak powiedział w programie telewizji lokalnej Ostrowiec TV Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, nawiązano kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem komitetu wyborczego PJN, a był nim onże Jacek Pilch, który zobowiązał się do usunięcia wszystkich plakatów swego kandydata, jednak do tej pory słowa nie dotrzymał. W tej sytuacji ostrowiecka Straż Miejska zamierza ukarać pełnomocnika mandatem w wysokości 500 złotych lub skierować sprawę do sądu. Możliwe jest również zlecenie oczyszczenie miasta z nieaktualnych plakatów służbom miejskim i obciążenie kosztami tych prac PJN - u.
Konsekwencje, o których mowa powyżej, mogą też dotknąć komitety wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego i innych partii, których materiały wyborcze szpecą miasto i są dowodem na nieprzestrzeganie przez te ugrupowania obowiązującego prawa.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

To, niestety, prawda co Pan pisze, Panie Robercie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, moja myśl zatoczyła krąg. Oczywiście, sztuka jest ponadczasowa, tak jak zachowanie władzy, elyt i słoma w ich butach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, prawdziwa sztuka, a taka jest dziełem m.in. twórczość Jonasza Kofty jest ponadczasowa.
Że też ludziom wszystko się kojarzy z ...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, to nie na miejscu wytykać wyzwolicielom PRL-owską rzeczywistość Jonasza Kofty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze taka dedykacja dla pań i panów, o których piszę w artykule:
"A róbżesz rewolucje jeden z drugim, rób
Tylko potem
Posprzontaj po sobie"
(J.Kofta "Song sprzątaczki")

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak długo będą wisieć plakaty wyborcze a może jak się poszuka to i bilbord się znajdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Najlepszy" wizerunek dla prezentowanych na plakatach i bilbordach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niestety norma - kampania jest - sprzatac nie ma komu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 04.12.2011 14:42

Politycy stanowią prawo, ale go nie przestrzegają. Od zawsze w Polsce byli równi i równiejsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.