Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15398 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Dobry teatr i kabaret

1 marca br. ruszyła sprzedaż biletów na organizowane w tym miesiącu przez Miejskie Centrum Kultury imprezy teatralno - kabaretowe.

Emilian Kamiński na plakacie "Wieczoru kabaretowego". / Fot. www.mck.ostrowiec.plJuż 9 marca o godz. 17 w sali kina Etiuda wystąpi Emilian Kamiński, aktor znany m.in. z roli Wojciecha Marszałka, ojca Magdy granej przez Annę Muchę w serialu "M jak miłość" czy Jerzego Bociana w filmie "U pana Boga za miedzą". Przede wszystkim jest jednak Kamiński założycielem i dyrektorem Teatru Kamienica w Warszawie. I właśnie jeden ze spektakli tej sceny będą mogły zobaczyć panie (bo głównie dla nich z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet jest organizowany ten występ) w Ostrowcu Świętokrzyskim. "Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego" to, jak piszą organizatorzy półtorej godziny znakomitej zabawy. Przez 90 minut swojego recitalu artysta przybliża widzom sekrety drugiej strony teatru. Liczne anegdoty, zabawne sytuacje mające miejsce podczas przedstawień i kawały, jakie robili sobie aktorzy, to tylko niektóre z opowieści przedstawianych przez Emiliana Kamińskiego. A oprócz tego wykonuje on piosenki z repertuaru Czesława Niemena, Jacquesa Brela, Bułata Okudżawy i autorskie napisane wspólnie z Janem Jakubem Należytym. Bilety w cenie zaledwie 10 złotych (!) są jeszcze do nabycia w kasie kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Plakat "Ławeczki". / Fot. www.mck.ostrowiec.pl20 marca rozpocznie się kolejna edycja Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych. Tego dnia publiczność przybyła do sali kina Etiuda będzie mogła zobaczyć sztukę Aleksandra Gelmana "Ławeczka". Jej najpopularniejszą inscenizację przygotował w 1986 roku Teatr Powszechny w Warszawie, wyreżyserował ją Maciej Wojtyszko angażując do głównych ról Joannę Żółkowską i Janusza Gajosa (2 lata później spektakl przeniesiono do Teatru Tv). W Ostrowcu zagrane zostanie przedstawienie z 2006 roku. Wyreżyserował ją znany głównie z roli Ryszarda Lubicza w "Klanie" Piotr Cyrwus, który wystąpił także jako On. Jako Ona partneruje mu na scenie Iwona Konieczkowska. "Ławeczka" to sztuka kameralna, wręcz intymna. Jej bohaterowie są przeciętni. Obydwoje nie są już pierwszej młodości, obydwojgu życie raczej się nie ułożyło. Ich spotkanie w parku jest przypadkowe, lecz zarówno jedno, jak i drugie przyszło tu w tym samym celu - znalezienia partnera do erotycznej przygody, która ubarwiłaby ich szarą egzystencję, pozwoliła, choć na chwilę zapomnieć o samotności - piszą o spektaklu organizatorzy na swojej stronie internetowej www.mck.ostrowiec.pl. W spektaklu wykonywane będą pieśni Włodzimierza Wysockiego w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego. Bilety na "Ławeczkę", która rozpocznie się o godz. 19, w cenie 30 złotych sprzedawane są w siedzibie ostrowieckiego Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Siennieńskiej 54 (wejście od ulicy Polnej).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.