Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24873 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej zawieszony

W poniedziałek 29 października 2012 roku, Starosta Ostrowiecki Zdzisław Kałamaga zawiesił w czynnościach służbowych dyrektora Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym. Było to wynikiem działań prokuratorskich podjętych w tej placówce w miniony piątek.

Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim (Osiedle Słoneczne 49). / Fot. Telewizja lokalna Ostrowiec.TVTego dnia do DPS-u weszli przedstawiciele policji i Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim i rozpoczęli przesłuchania pracowników tej placówki oraz kierującego nią od 1995 roku Stanisława S., radnego Rady Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Działania te podjęto z inspiracji Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Dyrektor został zatrzymany przez prokuraturę i po przesłuchaniu zwolniony do domu. Prokurator zastosował jednak wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w znacznej wysokości, dozoru policyjnego, zawieszenia w czynnościach służbowych, zakaz wstępu do zakładu pracy i kontaktu z jego pracownikami.

Dyrektorowi Stanisławowi S. zostały postawione zarzuty z artykułu 231 Kodeksu Karnego, który stanowi: Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Wobec powyższych faktów, Starosta Ostrowiecki Zdzisław Kałamaga zawiesił dyrektora S. w pełnieniu obowiązków służbowych, powierzając ich pełnienie dyrektorce Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Barbarze Cudzik. Dzięki tym krokom placówka, w której całodobową opiekę znajduje ponad 150 pensjonariuszy, funkcjonuje normalnie. Jednocześnie starosta powołał dwa zespoły kontrolne pod kierownictwem powiatowego audytora, które przeprowadzą kontrole w obydwu domach pomocy społecznej, działających w Ostrowcu Świętokrzyskim i podlegających Staroście Powiatowemu jako organowi założycielskiemu.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.