Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21032 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Dzień z teatrem amatorskim

Wtorek, 26 kwietnia 2016 roku, upłynął pod znakiem teatrów amatorskich i ich twórczości, a to za sprawą odbywającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim I Przeglądu Teatrów Amatorskich.

scena z Pana Twardowskiego w wykonaniu Teatrzyku Baju Baj z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Grzegorz Paweł ReligaPomysłodawczynią przeglądu teatrów amatorskich była Marta Dobrowolska - Wesołowska, prodziekan Wydziału Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Impreza wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych z okazji 20 - lecia ostrowieckiej uczelni. Partnerem WSBiP przy okazji teatralnego przeglądu było Miejskie Centrum Kultury. To w sali kameralnej MCK i kina "Etiuda" odbywały się prezentacje przedstawień zgłoszonych grup teatralnych.

Wśród uczestników I Przeglądu Teatrów Amatorskich przeważały grupy z Ostrowca Świętokrzyskiego, choć nie zabrakło artystów z Zabrza i Skarżyska - Kamiennej. Pokazano dziesięć przedstawień. Prezentacje rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowca tworzący Teatrzyk "Baju Baj" istniejący od ośmiu lat pokazali widowisko "Pan Twardowski" z Kamilem Szczygłem w roli tytułowej. Dwa humorystyczne spektakle zaprezentował Kabaret Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSBiP; seniorzy skupieni w grupie Nie Ma Co przygotowali też poważniejsze przedstawienie - "Naszyjnik". Teatr Akademicki WSBiPScena z Wojny chłopskiej w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej ze Skarżyska - Kamiennej. / Fot. Grzegorz Paweł Religa wystąpił z widowiskiem "Być sobą". Z kolei grupa teatralna Pasjonata prowadzona w Zespole Edukacyjno - Przedszkolnym Szkoła z Pasją imienia Elżbiety Sołtys przez Elizę Misiurę - Budzeń i Tamarę Kostrzewę zaprezentowała spektakl "W poszukiwaniu szczęścia". Teatr Doraźny z Miejskiego Centrum Kultury wystawił "Balladę bezludną" inspirowaną poezją Bolesława Leśmiana wyreżyserowaną przez Mateusza Wróbla. Goście z Zabrza, zespół teatralny "PaniKaa", pokazali przedstawienie "Bazar, Honor, Ojczyzna"; była jeszcze "Wojna chłopska" Amatorskiej Grupy Teatralnej ze Skarżyska - Kamiennej i "Mama - Nic" Estrady Poetyckiej MDK. Po prezentacjach artystycznych aktorka Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Dorota Anyż, przeprowadziła warsztaty dla aktorów - amatorów, zaś z instruktorami grup teatralnych spotkał się Marek Świeca, animator dramy i kultury teatralnej.Ballada bezludna w wykonaniu Teatru Doraźnego z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Grzegorz Paweł Religa

I choć pierwszy (miejmy nadzieję, że nie ostatni) przegląd amatorskiej twórczości teatralnej w Ostrowcu Świętokrzyskim nie miał charakteru konkursu, to i tak Rada Artystyczna postanowiła wyróżnić Teatr Doraźny z Ostrowca Świętokrzyskiego, Agnieszkę Urban z Zespołu Teatralnego "PaniKaa" z Zabrza oraz Tomasza Juchniewicza ze skarżyskiej Amatorskiej Grupy Teatralnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.