Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Ewakuacja Publicznego Gimnazjum nr 2

Około 300 uczniów uczących się w trzynastu oddziałach Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim nie wróci po feriach do budynku swojej szkoły przy ulicy Polnej 56. Ma to związek z powstałym w nocy z 18 na 19 grudnia 2012 roku osuwiskiem skarpy i zniszczeniem nawierzchni jezdni.

Publiczne Gimnazjum nr 2. / Fot. Krzysztof KrzakOtrzymana przez prezydenta miasta, Jarosława Wilczyńskiego, karta osuwiska sporządzona przez pracowników Państwowego Instytutu Geologii sugeruje, iż podczas roztopów lub ulewnych deszczy, może nastąpić dalsze osuwanie się skarpy w kierunku budynku szkoły. Została ona bowiem wybudowana częściowo na nieczynnym przepuście, który został zasypany i powoduje wspomniane zagrożenie. W związku z tym władze miasta podjęły decyzję o przeniesieniu do końca roku szkolnego zajęć gimnazjalnych do budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w osiedlu Pułanki.

- Bezpieczeństwo młodzieży jest w tej chwili dla nas najważniejsze. Mamy tydzień na to, by szkołę przenieść, ale dzięki dobrej współpracy z uczelnią i Szkołą Podstawową nr 7 nie powinno być z tym problemu - powiedział mediom prezydent miasta, Jarosław Wilczyński. - Wszystkie zajęcia będą się odbywać jak dotychczas, z tymi samymi nauczycielami, tylko w innym miejscu.

Jednocześnie prezydent Wilczyński uspokaja mieszkańców bloków nr 21, 23 i 25 przy ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim stojących najbliżej powstałej w jezdni wyrwy. W odróżnieniu od budynku Publicznego Gimnazjum nr 2 stoją one na stałym gruncie, który nie został naruszony podczas grudniowej katastrofy.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z pierwszej ręki 5* .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.