Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: ferie bez nudy

Do zakończenia ferii zimowych w województwie świętokrzyskim pozostało jeszcze kilka dni. Jeśli jednak przyjrzeć się ofercie przygotowanej przez organizatorów dla dzieci i młodzieży, stwierdzić należy, iż na brak zajęć młodzi ludzie nie powinni narzekać.

Dla tych, którzy interesują się sportem ofertę przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Hasło "Poznaj różne dyscypliny sportu" mówi samo za siebie. Dzieci każdego dnia parały się innym rodzajem sportu: a to pływaniem, a to piłką siatkową, innego dnia znowu koszykówką, łyżwiarstwem, piłką nożną czy tenisem stołowym. Dodatkowo w godzinach popołudniowych na sztucznym lodowisku działała Feryjna Szkółka Łyżwiarska, gdzie pod okiem instruktora, Sławomira Góry, można było zdobyć pierwsze szlify w jeździe na łyżwach tudzież doskonalić posiadane już umiejętności.

Turniej dzikich drużyn na boisku Orlik. / Fot. Krzysztof KrzakDla zapalonych piłkarzy został zorganizowany Turniej dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR - u. Odbywał się on na boiskach Orlik usytuowanych w Osiedlu Ogrody i przy ulicy Chopina. Rozgrywano go w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zwycięzcami okazali się Strażnicy Pszenicy, którzy pokonali drużynę Niepokonanych i Zabójczych Teletubisiów. Sędziowie, Rafał Borek i Rafał Barański, podkreślali wysoki poziom drużyn biorących udział w turnieju i zaangażowanie zawodników.

Z kolei pływalnia Rawszczyzna w ramach ferii z MOSiR - em zaproponowała naukę pływania w okazyjnej cenie 50 zł za 10 godzinnych lekcji. Promocyjne były też "happy hours na basenie", gdy za 60 minut w wodzie dzieci i młodzież płaciły tylko 3 złote (w grupie zorganizowanej - 2 złote). Prowadzona jest tu również akcja "Potrafię pływać z Radiem Kielce".

Natomiast Miejskie Centrum Kultury, co zrozumiałe, przedstawiło ofertę dla młodych ludzi o zgoła innych preferencjach i predyspozycjach. Uzdolniona muzycznie młodzież, członkowie zespołów instrumentalnych mogli skorzystać z konsultacji i pomocy uznanego jazzmana, Andrzeja Chochoła, który służył dobrą radą i fachowymi wskazówkami. Od 8 do 12 lutego (w godzinach 14.00 - 17.00) do dyspozycji gimnazjalistów i uczniów szkół średnich MCK zaangażował Jana Krzysztofa Szczygła, aktora, którego możemy oglądać obecnie w filmie Cezarego Pazury "Weekend". Prowadzone przez niego warsztaty "Zabawmy się w teatr" mają zaowocować etiudą teatralną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5*. Dla każdego coś dobrego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.