Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10810 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Inauguracja w związku z jubileuszem

Wyjątkowo uroczysty przebieg miała inauguracja roku kulturalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, która odbyła się w piątkowy wieczór (3 października 2014 roku) w sali kina Etiuda.

Prezydent Miasta, Jarosław Wilczyński dziękuje pracownikom ostrowieckiej kultury. / Fot. Krzysztof KrzakGospodarzem dorocznej inauguracji Roku Kulturalnego 2014/2015 było tradycyjnie już Miejskie Centrum Kultury, które w bieżącym roku obchodzi swój dostojny jubileusz 30 - lecia działalności. Piątkowa uroczystość była niejako zwieńczeniem tych rocznicowych obchodów. W sali kina Etiuda zebrali się nie tylko pracownicy tej szacownej instytucji, ale także osoby z innych placówek oświatowo - kulturalnych z terenu miasta, które z ostrowieckim MCK współpracują.

Inaugurację Roku Kulturalnego uświetnił swoim występem Chór Nauczycielski Coro Cantorum pod dyrekcją Ewy Goworowskiej. Świetnie współgrał z chórem zespół SIE ze skarżyskiego Studium Instrumentów Etnicznych w składzie Piotr Stefański, Hubert Drążek i Mikołaj Janowski oraz saksofonista Mateusz Kowal.

Laureaci nagród Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego: Zbigniew Sawaryn i Jolanta Zawisza. / Fot. Krzysztof KrzakDoroczna inauguracja roku kulturalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim jest też okazją do wyróżnienia pracowników kultury w mieście. Otrzymują oni nagrody Prezydenta Miasta. W tym roku laureatami tego wyróżnienia zostali: Jolanta Zawisza z Miejskiego Centrum Kultury, animatorka wielu interesujących poczynań teatralnych i koncertowych oraz artysta malarz, Zbigniew Sawaryn. Honorowe wyróżnienia prezydenta miasta z rąk Jarosława Wilczyńskiego odebrali także: Leokadia Rusak, założycielka i dyrygentka Młodzieżowej Orkiestry Dętej MCK, Ewa Goworowska (dyrygentka chóru Coro Cantorum), Ryszard Nowicki z klubu szachowego "Hetman" i Leszek Wicha, prowadzący w MCK sekcję modelarską. Wręczono ponadto statuetki "Przyjaciel Kina Etiuda", a otrzymali je: Adam Lisowski (operator tegoż kina) i Wojciech Szymański, nauczyciel z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, który od kilku lat z sukcesami prowadzi edukację filmową młodzieży.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Elżbieta Baran przyjmuje jubileuszowe życzenia i gratulacje od posła Jarosława Górczyńskiego. / Fot. Krzysztof KrzakKończący swoją drugą kadencję Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego podziękował za ośmioletnią współpracę dyrektorkom wiodących instytucji kulturalnych miasta: Elżbiecie Baran (MCK), Jolancie Chwałek (BWA) i Elżbiecie Pomiankiewicz (Miejska Biblioteka Publiczna). Życzył również swojemu następcy, który zostanie wybrany w zbliżających się wyborach samorządowych, by nie szczędził pieniędzy na kulturę i nawet w sytuacjach kryzysowych nie zmniejszał jej budżetu. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest obecny poseł PSL, Jarosław Górczyński, który na ręce dyrektor MCK, Elżbiety Baran złożył życzenia wszystkim pracownikom kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.