Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Jubileuszowy Piknik Gombrowiczowski

Od 15 do 17 czerwca 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będzie X Piknik Gombrowiczowski, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych Singiel.

Fragment prezentacji o Witoldzie Gombrowiczu (2011 r.) / Fot. Krzysztof KrzakOd 2002 roku, kiedy narodziła się idea imprezy, upamiętniającej postać Witolda Gombrowicza, który związany był z Ostrowcem Świętokrzyskim i okolicami, odbywały się m.in. w Bodzechowie, Wsoli i Dołach Biskupich. Po raz pierwszy Piknik Gombrowiczowski zagości w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin. Dodatkowo została połączona z II Świętokrzyskim Karburatorem, czyli rajdem pojazdów zabytkowych śladami pisarza.

X Piknik Gombrowiczowski rozpocznie się w piątek o godz. 17 koncertem zespołów rockowych SDL, Wave i Forthian. W przerwach między poszczególnymi występami zaprezentują się początkujący aktorzy - amatorzy, specjalizujący się w sztuce teatralnej improwizacji. O 21 Katarzyna Wydra zaprezentuje "Kroki polskie", pokaz o Argentynie, z którą związany był Witold Gombrowicz. O godz. 22 na scenie muszli koncertowej pojawią się kolejne kapele rockowe: Na Zewnątrz, Po Byku - Azotox Reaktywacja, Rian. O północy rozpocznie się projekcja filmu "5 i 1/2 bladego Józka" Henryka Kluby według scenariusza Wiesława Dymnego (film powstał w 1971 roku i do tej pory nie miał oficjalnej premiery i dystrybucji).

Plakat X Pikniku Gombrowiczowskiego. / Fot. www.mck.ostrowiec.plW sobotę o 9 rozpoczną się wyprawy pod hasłem Szlakami Gombrowicza, w ramach których odbędzie się wspomniany wyżej karburator, ale także VII Gombrowiczowski Rajd Rowerowy i "Gombrajd", czyli rajd pojazdów terenowych. Będzie też wycieczka autokarowa. Od 16 organizatorzy znów zapraszają na Gutwin, gdzie wystąpi Gospodarstwo Artystyczne Orkiestra Świętokrzyska, składająca się z kilkunastu muzyków reprezentujących niezależną scenę jazzową. Są wśród nich m.in. Radosław Nowakowski, Włodzimierz Kiniorski, Henryk Gembalski, Andrzej Chochół, Dariusz Makaruk oraz bracia Marcin i Rafał Gęborkowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.