Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6933 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Kolejny sezon kulturalny rozpoczęty!

Przełom września i października to w Ostrowcu Świętokrzyskim tradycyjny moment rozpoczęcia nowego sezonu kulturalnego. Ten 2016/2017 zainaugurowano uroczyście w piątek, 30 września 2016 roku.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wita uczestników Inauguracji Roku Kulturalnego 2016/2017. / Fot. Krzysztof KrzakDo sali kona "Etiuda" zostali zaproszeni pracownicy instytucji kulturalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim: Miejskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiej Biblioteki Publicznej i osiedlowych domów kultury. Przybyli tu na zaproszenie Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego i bezpośrednio odpowiedzialnej za funkcjonowanie kultury w mieście, Wiceprezydent Miasta, Marzeny Dębniak. Była to doskonała okazja do podsumowania minionych dwunastu miesięcy w dziedzinie "kulturalno - oświatowej". W tym roku zrobiono to przy pomocy filmu autorstwa Norberta Zięby, Stanisława Dunin - Borkowskiego i Grzegorza Religi. By pokazać wszystkie przedsięwzięcia, które miały miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim film powinien trwać o wiele dłużej niż zaprezentowane w ciągu ośmiu minut projekcji. Miasto bowiem rokrocznie proponuje miłośnikom kultury i sztuki dziesiątki koncertów, wystaw, spotkań autorskich, festiwali, przeglądów teatralnych i spotkań filmowych, pokazów i turniejów tańca, imprez integracyjnych. Kultura w Ostrowcu Świętokrzyskim to także możliwość rozwoju swoich pasji i talentów w rozmaitych sekcjach, klubach, szkołach tańca. W tym roku została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, która pozwoli sfinalizować projekt Ostrowieckiego Browaru Kultury, w którym znajdą siedzibę wiodące placówki kulturalne miasta. Ma to nastąpić - według zapowiedzi Prezydenta Jarosława Górczyńskiego - za dwa lata.

Stała bywalczyni imprez organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury, Lidia Królikowska (z lewej) z dyrektorką MCK, Elżbietą Baran / Fot. Krzysztof KrzakA zanim to nastąpi, dyrektorki MCK, BWA i MBP: Elżbieta Baran, Jolanta Chwałek i Elżbieta Pomiankiewicz wręczyły pamiątkowe dyplomy i rzeczowe upominki dla najwierniejszych i stałych uczestników wydarzeń organizowanych w ich placówkach. Wyróżnienia powędrowały do rąk Lidii Królikowskiej, która nie opuściła bodaj żadnej imprezy organizowanej przez MCK, Huberta Idzikowskiego, przyjaciela BWA i Joanny Salij, niestrudzonej propagatorki czytelnictwa. Inauguracja Roku Kulturalnego to także okazja do nagrodzenia osób zasłużonych dla rozwoju ostrowieckiej kultury. Tegoroczne nagrody Prezydenta Miasta trafiły do rąk Anny i Grzegorza Podsiadłych, właścicieli Studia TańcaPrezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Wilczyński wręcza swoją nagrodę Edycie Wilk (w środku), twórczyni Szkoły Tańca 'Progres'. / Fot. Krzysztof Krzak Twist, która od ćwierć wieku propaguje sztukę tańca towarzyskiego (i nie tylko) wśród mieszkańców miasta i regionu, organizując m.in. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego czy Zimową Akademię Tańca. Prezydent Jarosław Górczyński nagrodził też Edytę Wilk, założycielkę i niestrudzoną instruktorkę Szkoły Tańca Progres, w której od wielu lat znajdują możliwość rozwoju talentu w dziedzinie tańca nowoczesnego (głównie) młodzi mieszkańcy miasta (w tej szkole rozpoczynała swoją karierę finalistka "You Can Dance", Klaudia Sadło), którzy tylko w ostatnim czasie zanotowali na swoim koncie kilka znaczących sukcesów w imprezach ogólnopolskich.

Główną gwiazdą części artystycznej piątkowej gali była jedna z czołowych polskich śpiewaczek, znana również za granicą,Gwiazdą gali była alcistka Nina Nowak. / Fot. Krzysztof Krzak Nina Nowak (alt). Na swoim koncie, poza wieloma koncertami na polskich i zagranicznych scenach, z renomowanymi orkiestrami, ma ona również występ podczas inauguracji Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 czy tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Alcistka Nina Nowak zaprezentowała się w bardzo różnorodnym repertuarze: od arii operetkowych ("Usta milczą, dusza śpiewa"), przebojów filmowych ("My Heart Will Go On"), poprzez hity z repertuaru Elvisa Presleya i Czesława Niemena ("Dziwny jest ten świat") aż po "Ave Maria", którą śpiewaczka zadedykowała specjalnie dla Marzeny Dębniak, Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Nowak kilkakrotnie zmieniała też kreacje, a podczas "przebiórek" gwiazdy na scenie kina "Etiuda" zaprezentowali się miejscowi artyści: Wiktoria Pongowska, która zmierzyła się ambitnie m.in. z piosenką z repertuaru Ewy Demarczyk i Chór Nauczycielski "Coro Cantorum" pod dyrekcją wy Goworowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To jak wynika z relacji, rozpoczęło się ciekawie i „z przytupem”:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.