Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24085 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski: Koncert dla Pawła

4 kwietnia 2013 roku o 17.00 w sali kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się koncert „Świętokrzyskie charytatywnie” zorganizowany z inicjatywy wszystkich ostrowieckich mediów.

Logo koncertu "Świętokrzyskie charytatywnie". / Fot. facebook.comDochód z imprezy będzie przeznaczony na leczenie cierpiącego na aplazję szpiku kostnego 16 - letniego Pawła Berasia, u którego stwierdzono niedawno nawrót choroby. Aplazję szpiku kostnego u Pawła zdiagnozowano 4 lata temu. Walczył w Centrum Zdrowia Dziecka, wyniki badań były coraz lepsze. Wydawało się, że wygrał. Chłopiec w 2011 roku zrezygnował z nauczania indywidualnego i wrócił do szkoły. Jesienią 2012 stan zdrowia Pawła zaniepokoił mamę. Badania wykazały wahania układu krwiotwórczego. Trepanobiopsja potwierdziła nawrót choroby. Paweł najpierw czekał na dawcę szpiku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Dwa tygodnie temu został przewieziony do Krakowa do Uniwersyteckiego Szpitala na Prokocimiu. Przeszczep jednak dopiero rozpoczyna jego walkę o powrót do zdrowia. Rodzina Berasiów nie należy do zamożnych. Ojciec nie żyje od kliku lat. Samotna matka pod opieką ma jeszcze dwoje dzieci: 11 letniego Karola i 14 letnią Kasię. Nie pracuje. Obecnie jest z synem w Krakowie. Pomaga jej tylko sąsiadka oraz dorosłe już dzieci, które nie mieszkają jednak w Ostrowcu. Gdy Paweł wróci do domu, będzie wymagał dalszego leczenia, rehabilitacji oraz sterylnych warunków.

Podczas koncertu "Świętokrzyskie charytatywnie" wystąpią artyści z regionu świętokrzyskiego, m.in. Piotr Restecki, kielecki fingerstylowy gitarzysta, wirtuoz i showman, który szerokiej publiczności dał się poznać dzięki udziałowi w programie "Must be the music. Tylko muzyka". Zaśpiewa także, obdarzony niezwykłą barwą głosu, Piotr Salata. Konecki wokalista jest finalistą konkursu Trendy Festiwalu Top Trendy 2012, zwycięzcą jednej z edycji "Drogi do Gwiazd". W 2011 podpisał kontrakt z Uniwersal Music Polska, owocem współpracy jest pierwszy solowy album „Czuła gra”. Największe przeboje Czesława Niemena przypomni, pochodzący z Rzeszowa, Chris Bazan. Będą mu towarzyszyć muzycy związani ze Świętokrzyską Szkołą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II st. im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu , m.in. gitarzysta Ani Wyszkoni, Łukasz Malinowski. Rzeszowski wokalista jest zwycięzcą internetowego Debiutu Opole 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.