Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Koncert dwóch pianistów

Dwaj utalentowani młodzi pianiści rodem z Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Maciocha i Jakub Kitowski, wystąpią wspólnie na koncercie 23 grudnia 2013 roku o godzinie 19 w sali kina Etiuda.

Plakat zapowiadający koncert Artura Maciochy i Jakuba Kitowskiego. / Fot. www.mck.ostrowiec.plObydwaj panowie spotkali się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zgłębiali tajniki sztuki pianistycznej pod doświadczonym okiem i czujnym uchem Kariny Owsepian. Już wtedy stanowili pianistyczny duet, który występował w rodzinnym mieście, a na konkursie w Skarżysku - Kamiennej zdobyli I miejsce. Następnie, także razem, doskonalili swój talent muzyczny w Szkole Muzycznej II stopnia w Kielcach, a ich nauczycielem był dyrektor tejże placówki, Artur Jaroń.

Obecnie obydwaj są studentami: Jakub Kitowski studiuje w Warszawie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie profesora Edwarda Wolanina, zaś Artur Maciocha związał się z Krakowem i tamtejszym światem artystycznym. Gra Artur Maciocha, pomysłodawca i jeden z wykonawców koncertu. / Fot. Krzysztof KrzakTo on jest inicjatorem omawianego koncertu pod nieco przydługawym tytułem "Wieczór, gdzie muzyka klasyczna spotyka się z muzyką rockową". W pierwszej jego części Jakub Kitowski wykona utwory m.in. Fryderyka Chopina, Sergiusza Prokofiewa i Sergiusza Rachmaninowa. Natomiast część druga muzycznego wieczoru wypełnią rockowe covery, które zagra Artur Maciocha. Słuchacze usłyszą przeboje z repertuaru: Guns N' Roses, Red Hot Chily Peppers, Metallica czy Republika.

Wstęp na koncert organizowany przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, ze opiszę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby było bliżej, już bym tam była. Opiszesz wrażenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa propozycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.