Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Koncert dwóch pianistów

Dwaj utalentowani młodzi pianiści rodem z Ostrowca Świętokrzyskiego, Artur Maciocha i Jakub Kitowski, wystąpią wspólnie na koncercie 23 grudnia 2013 roku o godzinie 19 w sali kina Etiuda.

Plakat zapowiadający koncert Artura Maciochy i Jakuba Kitowskiego. / Fot. www.mck.ostrowiec.plObydwaj panowie spotkali się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zgłębiali tajniki sztuki pianistycznej pod doświadczonym okiem i czujnym uchem Kariny Owsepian. Już wtedy stanowili pianistyczny duet, który występował w rodzinnym mieście, a na konkursie w Skarżysku - Kamiennej zdobyli I miejsce. Następnie, także razem, doskonalili swój talent muzyczny w Szkole Muzycznej II stopnia w Kielcach, a ich nauczycielem był dyrektor tejże placówki, Artur Jaroń.

Obecnie obydwaj są studentami: Jakub Kitowski studiuje w Warszawie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie profesora Edwarda Wolanina, zaś Artur Maciocha związał się z Krakowem i tamtejszym światem artystycznym. Gra Artur Maciocha, pomysłodawca i jeden z wykonawców koncertu. / Fot. Krzysztof KrzakTo on jest inicjatorem omawianego koncertu pod nieco przydługawym tytułem "Wieczór, gdzie muzyka klasyczna spotyka się z muzyką rockową". W pierwszej jego części Jakub Kitowski wykona utwory m.in. Fryderyka Chopina, Sergiusza Prokofiewa i Sergiusza Rachmaninowa. Natomiast część druga muzycznego wieczoru wypełnią rockowe covery, które zagra Artur Maciocha. Słuchacze usłyszą przeboje z repertuaru: Guns N' Roses, Red Hot Chily Peppers, Metallica czy Republika.

Wstęp na koncert organizowany przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, ze opiszę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby było bliżej, już bym tam była. Opiszesz wrażenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa propozycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.